Son Haberler

Bakan Zeybekçi’den döviz yorumu

Son günlerde döviz cephesinde meydana gelen hareketlilik, “Döviz nereye gidiyor?” sorusunu gündeme getirirken, Hükümet, son dönemde kurda yaşanan hareketlerin spekülatif olduğu görüşünde. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Lirası’ndaki değer kaybının spekülatif olduğunu söyledi.

NTV’ye açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kurdaki aşırı hareketliliğin istemedikleri bir şey olduğuna işaret ederek, “Kurun nerede olacağını piyasa belirler. Piyasaların normali ne ise bizim için kabul olan odur” dedi. Zeybekci, Merkez Bankası’nın herhangi bir müdahalede bulunmaması gerektiğini kaydetti.

Ekonomi Bakanı, Merkez Bankasının faiz indirimlerinin sürdürülebilir göründüğünü belirterek, “Enflasyon ile ilgili olumlu gelişmeler Merkez Bankasını destekliyor” şeklinde konuştu.

“Döviz spekülatörlerini biliyoruz”

Öte yandan Bloomberg News’a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli ise “Döviz spekülatörlerini biliyoruz ve yakından takip ediyoruz” dedi ve Türk lirasındaki zayıflamanın enflasyon üzerinde kalıcı bir etkisinin olmayacağını söyledi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası