Son Haberler

Enerji Sektöründe 3. Fiziksel Varlık Yönetimi Konferansı 'Afet ve Kriz Yönetimi' temasıyla gerçekleşti

ANKARA (AA) – Enerjisa Üretim'in düzenlediği "Enerji Sektöründe 3. Fiziksel Varlık Yönetimi Konferansı", 12 Aralık'ta İstanbul'da Sabancı Center'da canlı ve fiziksel katılım ile gerçekleşti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, "Afet ve Kriz Yönetimi" ana temasıyla gerçekleştirilen konferansta doğal afetlerle ilgili gelişmelerde proses güvenliği yaklaşımlarının kritik rolü, kriz anlarında etkili sigorta yönetimi ve artan siber güvenlik tehditleri gibi önemli konular ele alındı.

Enerjisa Üretim'in bilgi birikimini sürekli geliştirerek sektöre öncülük etme hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği önemli etkinliklerden biri olan "Enerji Sektöründe Fiziksel Varlık Yönetimi Konferansı"nın üçüncüsü yapıldı.

İlki 2021'de Enerjisa Üretim'in Tufanbeyli Santrali’nde düzenlenen hibrit etkinlik geçen yıl Enerjisa Üretim Merkez Ofisinde sürdürülebilirlik temasıyla yapılmıştı.

Etkinliğe bu yıl İstanbul’da Sabancı Center ev sahipliği yaptı. www.fizikselvarlikyonetimi.com/ ve Enerjisa Üretim Youtube kanalından konferansa ilgi duyan tüm izleyicilere canlı olarak yayınlanan etkinlik, yaklaşık 1000 kişinin online, 200'den fazla kişinin de fiziki katılımıyla, başta enerji sektörü olmak üzere iş dünyasının farklı alanlarından uzmanları ve akademisyenleri katılımcılarla bir araya getirdi.

Ülkemizde meydana gelen doğal afet ve krizler dikkate alınarak konferansın teması "Afet ve Kriz Yönetimi" olarak belirlendi. Yılın başında yaşanan deprem felaketi, sıklıkla karşılaşılan orman yangınları ve sel gibi doğal afetler, bu alanlardaki yönetim süreçlerinin ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Konferansta bu tür olaylar sırasında proses güvenliği yaklaşımlarının kritik rolü, kriz anlarında etkili sigorta yönetimi ve artan siber güvenlik tehditleri gibi önemli konular ele alındı. Alanında uzman konuşmacıların katılımıyla, sektördeki en yeni gelişmeler, stratejiler, öğrenilen dersler ve çözüm önerileri tartışıldı.

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Enerjisa Üretim İşletme ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı Emre Erdoğan, sektörde ve dünyada neler yapılıyor diyerek yola çıktıkları bu süreçte kendilerini geliştirmeye adadıklarını belirterek, "İnsanı ve sürdürülebilirliği her zaman odağımızda tutuyoruz. Teknolojiyi arkamıza alarak neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Mevcut ve gelecekte çıkabilecek potansiyel problemlere ne kadar hazır olursak birlikte çözüm üretme konusunda da o derece başarılı olabiliriz. Bu sebepten bu konferanslarımızın bilgi ve tecrübe aktarımına yardımcı olmasının ötesinde bir iş birliği platformuna dönüşmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Afet Yönetimi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun konuk konuşmacı olduğu ve alanında uzman konuşmacıların yer aldığı panel oturumlarında, "Kriz Yönetiminde İyi Uygulamalar", "Proses Güvenliği Yaklaşımları", "Kriz Durumlarında Sigorta Yönetimi", "Kriz Sırasında Neler Öğrendik", "İş Sürekliliği ve Kriz Yönetimi", "Proaktif Tehdit Tespiti ve Siber Çeviklik", "Operasyonel Teknolojilerde Siber Güvenlik Krizi" başlıkları konuşuldu.

Konferansın kapanış konuşmasını ve genel değerlendirmesini yapan Enerjisa Üretim Varlık Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Lideri Murat Eröz de "Kırılgan sistemler, dış etkenler tarafından çok fazla şiddete uğrayan sistemlerdir. Bu nedenle, fiziksel varlık yöneticileri tasarım yaparken çok hassas ve planlı davranmalı ve dayanıklı, gelişime açık sistemler tasarlamalıdır. Çözüme giden yol iyi bir planlama ve süreç yönetiminden geçmektedir. Bu konuda iyi bir konumdayız, dayanıklı sistemleri nasıl yapabileceğimizi gün geçtikçe daha iyi öğreniyor ve çözümlüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Enerji Sektöründe Fiziksel Varlık Yönetimi Konferansı'nın çıktılarını incelemek isteyenler https://www.fizikselvarlikyonetimi.com/ adresini ziyaret edebilecek.

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Site Haritası