Son Haberler
akdeniz

Erken rezervasyon turizmi canlandıracak

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Vatandaşlarımıza daha fazla fiyat avantajı sağlanabilmesi amacıyla, erken rezervasyon kampanyamız, 12 Aralık’ta başlayacak ve 31 Mayıs’a kadar devam edecektir” dedi
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 12 Aralıkta başlayacak “Erken Rezervasyon Kampanyası”nın seyahat acentelerinin yüzde 10 ila 45 arasında indirim kolaylığı, kredi kartıyla ödeme imkanı, havayolu uçuşlarında indirim kolaylığı gibi bir çok imkanlar barındırdığını belirtti. Bakan Avcı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Anonim Şirketi (İZFAŞ) iş birliğinde düzenlenen 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nin açılışı sonrası, “Turizmde Erken Rezervasyon Kampanyası” konulu basın toplantısına katıldı. Bakanlığı öncülüğünde TÜRSAB, TUROB ve TÜROFED iş birliğinde 2017 Erken Rezervasyon Kampanyası’nı 12 Aralık 2016’da başlatacaklarını bildiren Avcı, kampanyanın iç turizmi canlandırmayı, vatandaşlara avantajlı ödeme imkanları sağlamayı amaçladığını belirtti. Avcı şunları söyledi: “Erken Rezervasyon Kampanyası’nı ‘Tatil Herkesin Hakkı’ ve ‘Yerinizi Şimdiden Ayırtın’ sloganları ile halkımızın dikkatine ve istifadesine sunuyoruz. Vatandaşlarımıza daha fazla fiyat avantajı sağlanabilmesi amacıyla, erken rezervasyon kampanyamız 12 Aralık’ta başlayacak ve 31 Mayıs’a kadar devam edecektir. Halkımız, erken rezervasyon kampanyası süresince birçok avantajdan faydalanma imkanı bulacaktır. Seyahat acentelerinin tur paketlerinde yüzde 10 – yüzde 45 oranları arasında indirim kolaylığı sağlaması, iş birliği yapılan bankaların kredi kartları ile yapılacak tatil ödemelerini öteleme imkanı, havayolları uçuşlarında indirim kolaylığı, kampanyadan faydalanacakların seyahatlerinin sigorta kapsamında olması, tüketicilerin mücbir sebep göstermeksizin seyahatlerini tur başlamasına 72 saat kalaya kadar iptal edebilmeleri bu kampanyanın en önemli avantaj başlıklarıdır.” Kampanyanın iç turizme canlılık getirmesi, vatandaşların da sağlık, huzur içerisinde en avantajlı şekilde tatillerini yapmaları temennisinde bulunan Avcı, kampanya sayesinde vatandaşın, işlerini son dakikaya bırakma alışkanlığını da değiştirme imkanı bulabileceğini ifade etti.

“Erken kalkarsan az öder, çok yol alırsın”

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da “Erken Rezervasyon Kampanyası”na desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Avcı’ya teşekkür ederek, kampanyanın açıklanmasının ardından seyahat şirketlerin programlarını ilan edeceğini dile getirdi. Erken rezervasyonun iç turizmi hareketlendirecek bir kampanya olduğunu ifade eden Ulusoy, şöyle dedi: “İç turizmde başarılı olmazsanız yurt dışından gelenleri rahat ettirmeniz mümkün değil. Erken rezervasyonu ilk başlattığımızda 100 bin idi, şimdi 5 milyona koşuyor. İç turizmi hareketlendirmede basına yoğun iş düşüyor. Seyahat acenteleri Türkiye’yi birbirine bağlıyor. Önce Türkiye’yi gezin, sonra Kıbrıs’a gidin, seyahati lüks kabul etmeyin bir ihtiyaç. Bayramlar geldiğinde seyahati son güne bırakmayın, erken alın az ödeyin. Erken kalkarsan az öder, çok yol alırsın. Erken rezervasyon kampanyası ile 34 milyon insanımıza Türkiye’yi gezdirmek, kültür varlıklarımızı, mutfağımızı ve geleneklerini göstermek istiyoruz.”

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası