Son Haberler

HEDEF 1.000.000 YOLCU TAŞIMAK

Rusya’nın adı “Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği” olarak anılırken bu ülkeye uçuşlarını başlatan Türk Hava Yolları, 1989 yılından bugüne hizmetlerini arttırarak devam ettiriyor. O dönemlerde seyahat imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle yalnızca iş için seyahat edenlerin havayolunu tercih ettiklerini ifade eden THY Rusya Müdürü Mefail Deribaş; 20. Yüzyılın sonlarına doğru sektördeki gelişmeler ve her iki ülkenin sıcak ilişkiler içine girmesiyle turist trafiğinin başladığını söylüyor. Türk Hava Yolları olarak iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için sefer ve uçuş noktalarını arttırmayı hedeflediklerini belirten Deribaş, Türkiye’nin 3 şehrinden, Rusya’nın 8 şehrine sefer düzenlediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürüyor: ” Türk Hava Yolları günümüzde Türkiye’den, Moskova’ya haftalık 42, St. Petersburg’a 4, Kazan’a 4,Sochi’ye 3, Ufa’ya 5, Rostov’a 3, Ekaterinburg’a 4 ve son açılan hattımız Novosibrisk’e 3 olmak üzere haftada toplam 68 sefer düzenliyor. Ayrıca Rusya’daki uçuş noktalarımızdan, yaz tarife döneminde Antalya’ya tarifeli seferler düzenliyoruz.

VİZE MUAFİYETİYLE TURİST SAYISI YüZDE 35 ARTTI
Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri olan THY olarak bu yıl 8 ayrı noktadan yapılan seferlerde toplam 1.000.000 yolcu sayısına ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren THY Rusya Müdürü Deribaş, Rusya Federasyonu’ndan, Türkiye’nin 40 iç hat noktasına, hergün en kısa bağlantıları verecek şekilde oluşan tarife yapısıyla yolcuların İstanbul Hub’ında en kısa sürede, en kolay bağlantıları yaparak seyahatlerini tamamladıklarını vurguluyor ve şöyle diyor: “Türkiye’den de gerek iş için, gerek turistik amaç için seyahat eden yolcularımız Rusya Federasyonu’ndaki geniş uçuş ağımız sayesinde, gitmek istedikleri şehirlere direk sefer imkanları buluyorlar.

hedef_1000000_yolcu_tasimak_2.jpg2011 yılının ilkbaharında Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan karşılıksız vize muafiyeti anlaşmasından sonra Türk turist sayısında geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 35’lik artış yaşandı. Bu rakam THY’nin kapasite artışına paralel olarak her geçen gün biraz daha artıyor. Turist sayısındaki bu artış Rusya Federasyonu’nun turizm gelirine direkt etki ediyor.”

HAFTADA 42 KALİTELİ UçUŞA İMZA ATIYORUZ
Rusya’nın başkenti Moskova’dan; İstanbul, Ankara ve Antalya şehirleri başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli noktalarına haftada 42 uçuş düzenlediklerini belirten Deribaş, Rusya’dan her gün düzenlenen 4 sefer ile İstanbul’a ve oradan dünyanın 230’dan fazla şehrine seyahat etme imkanı sunduklarını ifade ediyor ve ekliyor: “THY, Avrupa’nın en genç uçak filolarından birine sahip. Yeni nesil Airbus A330, Airbus A321 ve Boeing B737-800 ve 900 uçaklarıyla yolcularımıza en kaliteli hizmeti veriyoruz.”

İKİ üLKE ARASINDAKİ KöPRü GİBİ
Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasındaki mevcut ticari ve turistik ilişkileri en üst seviyeye çıkarmak için Türk Hava Yolları olarak önemli adımlar attıklarını belirten Deribaş, yaptıkları çalışmaları şöyle özetliyor: ‘öncelikle Türkiye’de İstanbul ötesi yapılan yolculukların en yoğun olduğu Ankara ve Antalya’ya, Moskova’dan hergün birer uçuş başlattık. Merkezi Türkiye‘de bulunan çağrı merkezimize Rusça masası kurduk ve bu merkezden, Rus yolcularımıza 7 / 24 ana dillerinde hizmet vermeye başladık.öte yandan thy.com internet sitemizin Rusça versiyonunu devreye aldık.”
Rusya’da hizmet sunan havayolu şirketleri arasında öne çıkan markalardan biri haline gelen THY’nin, bu ülkede faaliyet gösteren şirketlerin aday olduğu “Ulaştırma Lideri” ödülüne layık görüldüğünü ve 2011 ile 2012 yıllarında üst üste ödüllendirildiklerini ifade eden Deribaş, “2012 yılında Moskova şehrinin en deneyimli havalimanı olan Vnukovo Havalimanı’na geçtik. Moskova’daki en modern ve en yeni terminale sahip olan Vnukovo Havalimanı’nda yolcularımıza daha rahat ve konforlu ulaşım imkanı sunuyoruz. öte yandan Rusya‘nın en geniş uçuş ağına sahip Utair ile ortak bir uçuş anlaşması imzalamamız, THY olarak daha fazla noktaya uçmamızı sağlayacak. Bu anlaşma bize hem ücret avantajı, hem de operasyonel faydalar sağlayacak. THY olarak Moskova’da, dizaynı ve işletmesi bize ait olacak CIP salonunun açılması için çalışmalarımız var. Bütün bu hizmetlerle, yolcularımıza en kaliteli hizmeti sunmayı hedefliyoruz‘ diyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası