Son Haberler

Hisse senetleri ve petrolde yükseliş

Uluslararası piyasalarda hisse senetleri ve petrol fiyatları yükseldi.

Hisse senetleri Kasım ayının son haftasına olumlu bir seyirle başladı. Çoğu Asya hisse senedi göstergesi yükselirken, ABD hisse vadelileri geçen haftaki düşüş sonrasında artıda seyretti. Petrol fiyatları istikrar kazandı; WTI petrolü 50 dolar seviyesinden uzaklaştı.

BloombergHT’den aktarılan bilgilere göre, Tokyo’dan Seul ve Hong Kong’a hisseler değer kazanırken Avustralya hisseleri düştü. Yen, ABD Hazine tahvilleriyle birlikte geriledi. Çin Yuanı istikrarlı seyretti.

MSCI Asya Pasifik Endeksi’ndeki sektörlerin çoğu -geçtiğimiz sekiz haftanın büyük bölümünde gerileyen- teknoloji şirketlerinin öncülüğünde yükseldi. Bu hafta yatırımcılar için kilit önemdeki konular, 2019 görünümü hakkında ipucu verebilecek Fed konuşmaları ve politika toplantı tutanakları olacak. Yatırımcıların gündeminde olan bir diğer konu ise ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in görüşmesi olacak.

Tahvil traderlarının ABD para politika sıkılaştırması temposuna dair beklentilerini düşürmesiyle birlikte Fed Başkanı Jerome Powell için 2019’da duraklama beklentilerine bu haftaki konuşmasında ışık tutmak için fırsat doğdu.

Sydney’de Wilsons Advisory & Stockbroking yatırım strateji birimi yöneticisi John Lockton, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta piyasanın bu hafta Fed’den güvercin sinyaller bekleyeceğini belirtti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası