Son Haberler

İlginç projeleriyle iki farklı girişimci…

*İki farklı girişimci konuğum var: Salih Onur ve Yavuz Uzun… Her iki girişimci de ilginç projeler geliştirdiler. Sizlerle tanıştırmak için kendileriyle uzunca sohbet ettik. Dilerim her iki girişimcimizin de  hayata geçirdiği projeler faydalı, bereketli ve sürdürülebilir olur. Hem kendilerine, ekiplerine hem de ekonomimize katma değer sağlar.

*Salih Onur 9 dilden alışveriş imkanı sunan Garboly sitesinin kurucusu… Garboly.com’un müşteri profili yüzde 50 yerli, yüzde 50 yabancı olarak planlandı. Diğer girişimcimiz ise, TheWebCoin projesi ile blockchain temelli online sanal pos ürününü daha fazla işletmeye ulaştırarak Coin fiyatını yükseltmeyi amaçlayan genç girişimci Yavuz Uzun…

TURCOMONEY okuyucular, sevgili “bir yudum insanlar” merhaba…

Dünya gündemi ülkemizin gündemi, iklim değişikliğine paralel günlük hava şartları, işler güçler derken sizlerle buluşma hazırlıkları için “bir yudum insan” arayışları bana çok keyif veriyor.

Evet, bu kez köşemizde iki farklı girişimci konuğum var. Salih Onur ve Yavuz Uzun…

Her iki girişimci de ilginç projeler geliştirdiler. Sizlerle tanıştırmak için kendileriyle uzunca sohbet ettik. Yazıda ancak özetleri yer alıyor.

Evet… Salih Onur ve  9 dilden alışveriş imkanı sunan Garboly sitesi…

Salih Onur şöyle anlatıyor:

“Her zaman olduğu gibi pandemi başlamadan 3,5 yıl önce yeni dünya yaşam düzeni üzerinde çalışmalara başladım. 21’nci yüzyılda radyasyonla yaşam ve sağlıklı beslenme ile ilgili bir kitap ve tüm dünyaya açık uluslararası bir alışveriş portalı ile ilgili projelerime start verdim.

Neden mi 2018’de start verdim? Çünkü 2018’de dünya için son alarmlar da çalmaya

başlamıştı. 1946’dan beri süregelen nüfus artışını engelleme çalışmalarının tümü başarısız olmuş ve dünya kaynaklarının sağlıklı besleyebileceği insan sayısının 10 katına ulaşılmak üzereydi. Bu da sağlıklı beslenemeyen insan hücre yapısının çökmesi demekti benim araştırmalarıma göre… Nitekim bu da 2019 Eylül’ünde oldu ve sınır aşıldı.

GARBOLY; ULUSLARARASI BİR ALIŞVERİŞ PORTALI

Bu yoğun tempo adı Paris’te 1998’de bir AVM açma düşüncesiyle tarafımdan belirlenen

Garboly’nin; Uluslararası bir alışveriş portalı olarak hayata geçmesiyle devam ediyor.

Garboly’nin açılımı olan; “GARBS ON LINE FOR YOU’’ şimdi Garboly.com’un sloganı oldu. Türkçesi “Giyim Kuşam Online Sizin İçin’’ diye yola çıkmak istiyorduk Paris’te, şimdi “her şey sizin için” diye devam ediyoruz Uluslararası Alışveriş Arenasında…

Garboly.com Türkiye’nin çok önemli bir projesi olarak dünyada yerini alıyor. Bu nokta çok önemli çünkü Garboly.com Türkiye’nin ilk uluslararası alışveriş portalı. Bunun için de biz projelendirirken uluslararası portal olarak açılmak üzere çalışmalarımızı sürdürdük. Sonradan uluslararası pazaryeri portalı olamazsınız.

Tabii ki başlarken projenin tümünü, yazılımın tümünü ortaya koymuyoruz ilk adımlar yavaş, sonraki adımlar çok hızlı olmak zorunda uluslararası projelerde. Bu benim ilk uluslararası projem değil. Diğerlerinde olduğu gibi Garboly.com’la da tüm dünyada ses getireceğimi biliyorum.

YÜZDE 50 YERLİ, YÜZDE 50 YABANCI MÜŞTERİ PROFİLİ İÇİN 9 DİLDE HAYATA GEÇTİ

Garboly.com’un müşteri profili yüzde 50 yerli, yüzde 50 yabancı olarak planlandı. Onun için 9 dilde hayata geçti Garboly.com. Yabancılar Türkiye’ye geliyorlar fakat alışverişleri için ne yeteri kadar zamanları ne de herkese yeteri kadar güvenleri oluyor. Kendi dillerinde alışveriş etmek, 2-3 gün içinde aldıklarının otellerinde veya ülkelerinde olacağını bilmek onlar için çok çok önemli.

Ülkemizin ürünleri dünya ülkelerinin çoğunda çok aranıyor ve isteniyor. Talebin bu kadar

yoğun olduğu bir ortamda onlara kendi dillerinde ulaşmak çok çok önemli. Ülke

temsilciliklerini vermeye devam ediyoruz.”

SIRADA GENÇ GİRİŞİMCİ YAVUZ UZUN VAR

Evet.. Çok genç girişimci Yavuz Uzun ve  hayata geçirdiği projesine gelelim…

Yaklaşık 5 yıl boyunca, profesyonel olarak, dijital para sistemleri üzerine çalıştıktan sonra, bulut madencilik şirketi ve madencilik cihazlarının satışını yapan, anahtar teslim tesis hizmeti veren BullsMining şirketini kurarak, önemli bir ilke imza attı. Ayrıca, Türkiye’de ve dünyada yeni olan, dijital para piyasalarının ve temel finansal okur-yazarlık kitabını hazırladı, eğitmen olarak akademik bir kurumda dersler verdi.

TheWebCoin projesi blockchain temelli online sanal pos ürününü daha fazla işletmeye ulaştırarak Coin fiyatını yükseltmeyi amaçlıyor.

Benzeri sanal Pos şirketlerinden ayrılan en önemli özelliği; TheWebCoin sanal pos hizmeti kullanan işletmelerde müşterilerin POS cihazını kullanarak yaptıkları kripto ödemelerinde hiçbir ek komisyon kesilmez. Hatta müşteriler TheWebCoin aracılığı ile ödemelerini gerçekleştirirken ‘blockchain fee’ ücreti dahi ödemezler.

MÜŞTERİLERİNDEN 0 KOMİSYON İLE KRİPTO ÖDEMESİ ALMASINI SAĞLAR

Yani işletmelerin ürün veya hizmet karşılığı müşterilerinden 0 komisyon ile kripto ödemesi almasını sağlar. TheWebCoin projesinin bu ekosistemi sayede coinin alım talebini artırarak fiyatını yükseltmeyi hedefliyor.

TheWebCoin projesi kurucuları ve ortakları, yatırımcılar yani proje hissedarları ile aynı yerden kazanç elde ederek projeyi birlikte büyütmeyi hedefliyor. Cüzdanında bir TheWebCoin dahi bulunduran yatırımcı TheWebCoin hissedarı ve ortağıdır. Ve ürünün kullanımın artmasıyla birlikte sınırlı sayıda üretilen ve arz edilen TheWebCoin hisse fiyatı yükselir.

HİSSEDARLARA SINIRSIZ BİR KAZANÇ KAPISI OLUŞTURACAK ŞEKİLDE PLANLANMIŞTIR

Yavuz Uzun, projenin ayrıntılarını şöyle anlatıyor:

“Bu noktada hep birlikte hareket etmek çok önemli bir unsurdur. Bu yüzden Kobi Ortaklık Programını başlatıyoruz. Ürün geliştirme sürecimiz tamamlandığında her bir hissedar ürünü pazarlayabilecek yani istediği işletme ile entegrasyonunu sağlayabilecektir. TheWebCoin topluluğuna özel Blockchain temelli sanal Pos cihazını entegre etmek istediği işletmeden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.  Yani tüm TheWebCoin topluluğu sanal pos ürünümüzü dilediği web tabanlı işletmede çalıştırmaya ücretsiz olarak başlayabilir. Ve kendi referansı ile entegre ettiği işletmede her ay TheWebCoin üzerinden dönen cironun yüzde 1’i işletmeyi entegre eden hissedarın hesabına yatırılır. Kobi Ortaklık Programı TheWebCoin ürününü daha geniş kitlelere ulaştırmak, daha fazla işletmede kullanılmasını sağlamak ve TheWebCoin hissedarlarına sınırsız bir kazanç kapısı oluşturacak şekilde planlanmıştır. Topluluğumuzun her bir bireyi ürünümüzü yeni işletmelere ücretsiz bir şekilde entegre ederek hem her ay TheWebCoin hacim cirosuna ortak olacak hemde yeni kitlelere ulaştırdığı için hisse fiyatının yükselmesini sağlayarak sermayesini artıracaktır.”

Dilerim her iki girişimcimizin de  hayata geçirdiği projeler faydalı, bereketli ve sürdürülebilir olur.

Hem kendilerine, ekiplerine hem de ekonomimize katma değer sağlar. Sağlığımız işlerimiz hep iyi olsun. Hayatımızdan müzik, sanat, spor ve sevgi hiç eksik olmasın. Tekrar buluşmak üzere sevgili “bir yudum insanlar” o sizsiniz hiç unutmayın.

“Eğer bir amacınız varsa, amacınıza ulaşma yolunda amansız olun” – Keith J. Davis Jr.

Bengü Bilik                                                                                                                                       

İş insanı, Eş, Anne, Anneanne

BEZE GROUP& BEZE3D Digital

TÜKETİCİ DİYALOG DERNEĞİ

bilik@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası