Son Haberler

İnvamed Başkanı Dinç'ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı:

İSTANBUL (AA) – İnvamed Başkanı Raşit Dinç, 30 Ağustos Zaferi'nin varlığına kastedilen büyük Türk milletinin yeniden hayata dönüş zaferi olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelini oluşturduğunu belirtti.

Dinç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl Büyük Taarruz'un 100. yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını aktardı.

Milli değerlerin, günlerin, zaferlerin, mücadelelerin ve bunların kahramanlarının ülkenin hafızası, aynı zamanda gurur ve onur kaynakları olduğunu vurgulayan Dinç, şunları kaydetti:

"Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos 1922'de başlattığı ve 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçmiştir.

Toprakları işgal edilen, amaçları yurtlarını korumak olan bir milletin, efelerin, askerlerin, destan yazan zaferidir 30 Ağustos. Sıradan bir savaş değil, kendini ve yurdunu, onur ve namusunu, toprağına saldıran düşmanlardan kurtarma savaşıdır. 30 Ağustos Zaferi, varlığına kastedilen büyük Türk milletinin yeniden hayata dönüş zaferi olup, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelini oluşturmuştur.

​​​​​​​ Bu uğurda şehit düşenleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, bu büyük zaferin mimarları olan Türk'ün büyük atalarına saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum."

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası