Son Haberler

Pazarlama 5.0 ile yeni bir dönem başlıyor

Modern pazarlamada, markalar özellikle 4P üzerinden pazarlama bileşenleri veya pazarlama karması olarak stratejiler geliştiriyorlar. Modern pazarlama derken, anlatmaya çalıştığımız; teknoloji ve internetin hızla gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni nesil pazarlama aslında…

Pazarlama 5.0 tüm pazarlama süreçlerinin birlikte koordinasyon içinde, teknoloji ile birlikte sürekli yenilenen yazılımlarla anlık gelişmelere uygun olarak yönetilerek global davranmayı gerektiren bir dönem olacak.

 

Dr. Fatih Anıl

Orka Holding İcra Kurulu Üyesi

anil@turcomoney.com

Pazarlama bilimi teknoloji ile birlikte geleneksel pazarlamadan modern pazarlama anlayışına yönelerek sürekli gelişiyor. Modern pazarlamada, markalar özellikle 4P üzerinden pazarlama bileşenleri veya pazarlama karması olarak stratejiler geliştiriyorlar. Teknoloji ve internetin hızlı gelişimi ile birlikte, pazarlamanın geldiği noktayı açıklayabilmek için, başta Philiip Kotler olmak üzere pazarlama biliminin önde gelenleri pazarlama 4.0 kavramını geliştirdiler.

Modern pazarlama derken, anlatmaya çalıştığımız; teknoloji ve internetin hızla gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan yeni nesil pazarlama aslında… Peki yeni nesil pazarlamayı artık Pazarlama  5.0 olarak adlandırırsak gelişimi nasıl açıklayalım?
Konuyu aslında pazarlamanın klasik dönemleri ve ardından 4P üzerinden 5P ye geçiş yaparak açıklamanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Yazının devamını okumak için tıklayınız…

https://www.pressreader.com/turkey/turcomoney/20190201

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası