Son Haberler

Solarçatı ve Huawei FusionSolar, batarya ve inverter tedariki anlaşması imzaladı

İSTANBUL (AA) – Güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren Solarçatı ve teknoloji şirketi Huawei FusionSolar, ev tipi güneş enerjisi projeleri için kullanılan inverter ve batarya teknolojilerinin tedariki konusunda anlaşma imzaladı.

Anlaşma, Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex kapsamında duyuruldu.

Buna göre, Huawei markalı evsel güneş paneline yönelik inverter ve batarya gibi ürünler Solarçatı şirketi tarafından tedarik edilebilecek.

Müşterilerine uluslararası standartlarda hizmet sunmayı hedefleyen Solarçatı, Huawei FusionSolar ürünleri ile çatısına güneş paneli yerleştirmek ve kendi elektriğini üretmek isteyen müşterileriyle kendi partner ağına, Huawei marka ürünleri sunarak hizmet verecek.

Anlaşmaya ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Solarçatı ve ÇATIGES Üst Yöneticisi Utku Korkmaz, günümüz dünyasında elektriğe olan bağımlılığın arttığını ve elektrik üretim seçeneklerinin değiştiğini belirterek, "Son dönemde elektrik talebinde ulaşım unsuru da eklendi. Elektrikli araçlar elektriğe olan talebi daha da arttıracak ve daha çok evde güneş batarya sistemleri göreceğiz. Huawei ile yaptığımız bu iş birliği ile daha çok eve güneş enerjisi bataryası sistemini ulaştırmak temel hedefimiz." diye konuştu.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası