Son Haberler

Turcomoney’den Kazakistan atılımı

-Turcomoney Dergisi, Turcomoney haber portalı, Youtube Turcomoney TV, Haber1 haber portalı, Youtube Haber1 TV ve K Prodüksiyon’u bünyesinde barındıran K Medya Grubu ile Kazakistan’da Almaty Aqshamy ve Vechernii Almaty gazeteleri ile Vecher.kz, Almaty-aqshamy.kz portallarını bünyesinde barındıran Alatau-Aqparat Medya Holding arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

-Bu protokolün imzalanmasıyla Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası ekonomi/finans dergisi Turcomoney, Türkçe-İngilizce yayınlanan Orta Asya/Kafkasya Edisyonu’ndan sonra Kazakistan Sayfaları ile yeni bir atılımı daha gerçekleştirecek.

-Kazakistan’daki ekonomik gelişmelerin dışındaki güncel olaylar ise, anında Haber1’de geniş bir şekilde yayınlanacak.

Ekonomi dergiciliği, internet haberciliği, televizyon programcılığı ve prodüksiyon hizmetlerinde bir çok ilke imza atan K Medya Grubu, yeni bir projeye imza attı. Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası ekonomi/finans dergisi Turcomoney, Turcomoney haber portalı, Youtube Turcomoney TV, Haber1 haber portalı, Youtube Haber1 TV ve K Prodüksiyon’u bünyesinde barındıran K Medya Grubu ile Kazakistan’ın önde gelen medya gruplarından Alatau-Aqparat Medya Holding arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Ekim ayı itibariyle uygulanmaya başlanan anlaşma ile Kazakistan’ın nabzı Turcomoney’de ve Haber1’de atacak. K Medya ekibi her hafta Alatau-Aqparat Medya Holding ekibine online/görüntülü olarak bağlanacak ve ekonomi ile ilgili gelişmeler, anında Turcomoney haber portalında ve Youtube Turcomoney TV’de yayınlanacak. Turcomoney Dergisi’nde ise her ay “KAZAKİSTAN SAYFALARI” yayınlanacak. Türkçe-İngilizce olarak verilecek olan “KAZAKİSTAN SAYFALARI”nda ülkenin makro ekonomik gelişmeleri analiz edilecek, yatırım fırsatları ve iş imkanları ele alınacak, siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra akademisyenlerle yapılan söyleşiler verilecek.

Kazakistan’da ekonomik gelişmeler dışındaki olaylar ve güncel gelişmeler ise yine Alatau-Aqparat Medya Holding ekibi ile online/görüntülü olarak bağlantı kurulmak suretiyle yayınlanacak. Bu söyleşiler ve haberler, Haber1 haber portalında ve Youtube Haber1 TV’de yayınlanacak.

    

KAZAKİSTAN’IN NABZI, K MEDYA GRUBU YAYINLARINDA ATACAK

Gerek ekonomi ile ilgili gerekse güncel konularda önemli bir olayın meydana gelmesi halinde ise haftalık programlar beklenmeden, anında gerçekleştirilecek. Dolayısıyla Kazakistan’dan nabzı, K Medya Grubu yayın organlarında atacak.

Türkiye’de önemli ekonomi ve güncel gelişmelerin meydana gelmesi halinde ise Alatau-Aqparat Medya Holding ekibi, K Medya Grubu ekibine online olarak bağlanacak ve gelişmeleri gazetelerde ve haber portallarında yayınlamak suretiyle Kazakistan kamuoyunu bilgilendirecek. Dolayısıyla Türkiye’nin nabzı da Alatau-Aqparat Medya Holding yayın organlarında atacak.

İki grup arasında varılan anlaşmaya göre bu yayınların dışında Kazakistan ile ilgili reklam ve tanıtım filmlerine ilişkin çalışmalar ortaklaşa yapılacak, ortak konferanslar ve ortak ödül törenleri düzenlenecek.

GAZETENİN GEÇMİŞİ 87 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR…

Merkezi Kazakistan’ın finans ve ekonomi şehri Almatı’da bulunan Alatau-Aqparat Medya Holding, 2000 yılında kuruldu. Holdingin Genel Müdürlüğü’nü deneyimli gazeteci Erzhan Klymbaiuly yürütüyor. Holding bünyesinde Almaty Aqshamy ve Vechernii Almaty gazeteleri ile Vecher.kz, Almaty-aqshamy.kz portalları yayın yapıyor.

87 yıl önce yayına başlayan ve Rusça yayınlanan Vechernii Almaty Gazetesi, bu süre içinde kesintisiz olarak okurlarına ulaştı. Bu yıl 35. yıldönümünü kutlayan Almaty Aqshamy Gazetesi ise Kazakça yayınlanıyor. Her iki gazete de haftada üç kere okurlarının karşısına çıkıyor. Gazetelerin toplam tirajı, 80 bini buluyor. Her iki gazete de Almatı’daki gelişmelerin yanısıra ulusal ve uluslararası haberleri de yayınlıyor. İki gazete de ülke çapında dağıtılarak okurlarına ulaştırılıyor.

ALATAU-AQPARAT MEDYA HOLDİNG, YENİ ATILIMLARLA BÜYÜYOR

89 kişinin çalıştığı Alatau-Aqparat Medya Holding, Klymbaiuly’nin genel müdür olarak göreve başlamasıyla bir çok yeniliği gerçekleştirmeye başladı. Uzun bir süredir yürütülen ve tamamlanmak üzere olan projeye göre yakında 5 dilde (Kazakça, Rusça, Türkçe, Çince ve İngilizce) yayın yapacak olan alnews.kz uluslararası enformasyon ajansı olarak yayın yapmaya başlayacak.

 

 

K MEDYA GRUBU İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK, BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK GURUR

ERZHAN KALYMBAIULY

ALATAU-AQPARAT MEDYA HOLDİNG GENEL MÜDÜRÜ

Türkiye’de çok tanınan ve dünya çapında yayın yapan K Medya Grubu ile işbirliği yapmak, ortak projeler konusunda birlikte çalışmak, bizim için çok büyük gururdur. Bu proje ile çok güzel tecrübe kazanacığımızdan eminim. Kardeş devletlerin enformasyon alanındaki birliğine büyük bir katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu proje kapsamında diğer Türk devletleri ile de işbirliği yaparak medya sektöründe kendi yerimizi almayı düşünüyoruz. Yeni medya projelerimizi güçlendirmeyi planlıyoruz.

Devletin en büyük haber ajansı Qazaqstan Habar Ajansı’nda, Elarna gibi ulusal televizyon kanallarında çalıştım. Ayqın ve Cebe ulusal gazetesinde, Qazaq Radyosu’nda, Uluslararası Türk Akademisi’nde değişik görevler yaptım.  Atyrau bölgesinde vali sözcüsü olarak da devlet memurluğu görevini üstlendim. Yüksek Seçim Kurulu’nda çalıştım. İstanbul Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde doktora okudum.

ORTA ASYA’YA VE KAZAKİSTAN’A YENİ BİR PENCERE AÇIYORUZ

DR. KAZIM KILINÇ

K MEDYA GRUBU BAŞKANI

Alatau-Aqparat Medya Holding ile böylesine güzel bir projeyi başlatacağımız için çok mutluyum. Bu yayınlarla Kazakistan’daki gelişmeleri anında ve objektif bir şekilde duyurmak suretiyle Türkiye ile Kazakistan arasında güçlü bir köprü kurmuş olacağız. Doğru yayıncılık anlayışı ile bilgi kirliliğine son vermiş olacağız.

Televizyon programcılığında, ekonomi dergiciliğinde, internet haberciliğinde birçok ilk’e imza attık. Uzun zamandır yayınlamakta olduğumuz TURCOMONEY ORTA ASYA/KAFKASYA EDİSYONU’nu yeni bir atılımla çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Kardeş ülke Kazakistan ile ilgili tüm gelişmeleri, anında ve kapsamlı olarak Turcomoney’de ve Haber1’de vereceğiz. Türkiye’nin ve dünyanın her noktasındaki okurlarımız, Kazakistan’daki en güncel haberleri, Turcomoney’de ve Haber 1’de öğrenecek. Kazakistan’ın nabzı bizim yayın organlarımızda atacak. Böyle bir çalışma Türkiye’de ve Kazakistan’da ilk defa yapılmış olacak. Bu çalışma ile kardeş ülke Kazakistan’a ve Orta Asya’ya yeni bir pencere açıyoruz.

Bu zincirin halkalarını genişletmeyi planlıyoruz. Diğer bütün Türk cumhuriyetleri ilgili yayınların yanı sıra, ilerleyen zamanlarda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri ile Amerika ve Kanada, Güney Amerika ülkeleriyle ilgili sayfaları da Türkçe-İngilizce olarak vereceğiz.

K MEDYA GRUBU HAKKINDA…

K Medya Grubu’nun temelleri, 1980’li yılların başında atıldı. Bir aile şirketi olarak kurulan K Medya, 1990’lı yılların başında gelen internet devrimi ile birlikte faaliyet alanını yayıncılıkla genişletti. K Medya Grubu, önce “reklam fotoğrafçılığı”, ardından “tanıtım filmleri” ve TV programları ile önemli projelere imza attı…

İNTERNET YAYINCILIĞI İLE YENİLİKLER…

2000’li yıllarında başında ise kurumsallaşma yolunda  önemli adımlar atıldı… Şirketin kurucusu gazeteci/ekonomist Dr. Kazım Kılınç’ın öncülüğünde yeniden yapılandırma çalışmaları başlatıldı.

2002 yılında Türkiye’nin ilk ekonomi/finans haber portalı HABER1.COM yayına geçirildi. Okurlar, internet medyasında Haber1’de  “ilk”lerle tanıştı.

TV KANALLARINDA İLK DEFA EKONOMİ/FİNANS PROGRAMLARI YAPILDI

K Medya Grubu bünyesinde TRT Haber’de Global Pazar, Habertürk TV ve SKYTürk’te, TGRT TV’de Paranın Yönü isimli programlarda para ve sermaye piyasaları ve reel sektörle ilgili yayınlar yapıldı… Aynı şekilde Kanal 7’de, Kanal D’de, ATV’de ve Star TV’de de iş dünyası, borsa, finans konusunda programlar ve söyleşiler gerçekleştirildi.

TURCOMONEY: EKONOMİ DERGİCİLİĞİNDE YENİ BİR PENCERE…

2011 yılının Şubat ayında ise Türkiye’nin ilk uluslararası ekonomi/finans dergisi TURCOMONEY yayına başladı. Kısa sürede okurların büyük ilgisini gören Turcomoney, devlet başkanlarının, başbakanların, bakanların ve işadamlarının masasına giden tek Türk dergisi oldu. Turcomoney, Türkiye’nin seçkin isimlerinden oluşan yazarları ve genç ekibi ile Türkiye’nin kalifikasyonu en yüksek dergilerinin başında geliyor.

TURCOMONEY.COM, zengin içeriği ve çağdaş tasarımı ile ekonomi okurları için yol haritası çiziyor, rehberlik ediyor…

THY işbirliğiyle Turcomoney’de Rusya’dan Kamerun’a, Fransa’dan Hong Kong’a, Kazakistan’dan Tunus’a, Almanya’dan İran’a, İsveç’ten Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Sırbistan’dan Kuveyt’e, Bosna Hersek’ten Azerbaycan’a birçok ülkenin ekonomisi ile ilgili raporlar yayınlandı… Turcomoney, ülke raporları ile ilgili yayınlarına daha sonra da devam etti. Bugüne kadar 40’a yakın ülke ile ilgili rapor yayınlandı.

Bu raporlar kapsamında ülkelerin ekonomisi analiz edildi, yatırım fırsatları ve iş imkanları ele alındı, cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar ve işadamları ile röportajlar yayınlandı…

Turcomoney; başta THY olmak üzere birçok uluslararası havayolu şirketinde Business Class yolcularına ulaştı, cumhurbaşkanlarının, başbakanların, bakanların masasına ulaşan tek Türk dergisi oldu…

Zengin içeriği ve modern tasarımıyla büyük beğeni toplayan Turcomoney; analizleri, sektör araştırmaları, ülke raporları, ses getiren röportajları ile iş dünyası ve ülke yöneticileri için referans kaynağı.

Turcomoney, her yıl seçkin jüri üyelerinin titiz çalışması ile “TÜRKİYE’E VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR”ı belirliyor…

Ödüle layık görülen kişiler ve kuruluşlar, dünyanın birçok ülkesinden çok geniş katılımlı törenlerle buluşuyor.

Turcomoney; dijital platformda çok yaygın bir ağa sahip…

Turcomoney; 100’e yakın ülkeye ait 8 bin civarındaki dergi ve gazete ile birlikte dünyanın en büyük dijital yayın platformu PRESSREADER’da dünyanın her noktasındaki okurlarla buluşuyor…

Turcomoney, 50 civarındaki ülkeye ait yaklaşık 5 bin dergi ile birlikte dünyanın en büyük dijital yayın platformlarından MAGZTER’de dünyanın her noktasındaki okurlara ulaşıyor…

Turcomoney, Türkiye’nin en büyük dijital yayın platformu TÜRK TELEKOM E-DERGİ’de en büyük dergi ve gazetelerle birlikte dünyanın her noktasındaki okurlarla buluşuyor…

TURCOMONEY HABER PORTALI

2011 yılının Şubat ayında Turcomoney Dergisi’nin yayın hayatına başlaması ile start veren TURCOMONEY.COM, uluslararası yayıncılığı ile kendi kulvarında tek Türk dergisi…

Zengin içeriği ve çağdaş tasarımı ile büyük ilgi gören Turcomoney; objektif yayıncılığı ile rehber niteliğindeki yayınları ile rakiplerinden ayrılan bir haber portalı…

Turcomoney; her biri kendi alanında uzman, Türkiye’nin seçkin isimlerinden oluşan yazarlarının  analizlerini sayfalarına taşıyor. Turcomoney; bu yönüyle de ayrıcalıklı konumda olan bir dergi…

Turcomoney; analizleri, sektör araştırmaları, ülke raporları, yankı uyandıran röportajları ile iş dünyası ve ülke yöneticileri için referans kaynağı.

HABER1 HABER PORTALI

K Medya Grubu bünyesinde 2002 yılının son aylarında yayın hayatına başlayan HABER1.COM, Türkiye’nin ilk ekonomi/finans portalı oldu…

Haber1, Türkiye’de internet yayıncılığında birçok “ilk”e imza attı…

Türkiye’de ilk defa foto galeri uygulaması, Haber1’de başladı…

Türkiye’de ilk defa video yayınları Haber1’de gerçekleştirildi…

Türkiye’de ilk defa okurlar, Okuryazar sayfalarında haberleri yorumlama imkanına kavuştu.

Türkiye’de ilk defa internet ortamında “Türkiye’nin En İyileri” başlığı ile iş dünyasının ve bürokrasinin en iyileri, okurların oylarıyla belirlendi…

Türkiye’nin en çok takip edilen haber portalları arasına giren Haber1, yenilikçi uygulamaları, objektif ve hızlı yayıncılığı ile okurların büyük ilgisini gördü…

Kısa bir süre önce altyapısı güçlendirilen, tasarımı yenilenen Haber1, objektif ve özgür yayıncılığı ile her kesimden okura seslenen ender yayınlardan biri olarak yoluna deva ediyor…

K PRODÜKSİYON

K Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren K Prodüksiyon, değişik sektörlerde tanıtım ve reklam filmlerine imza attı…

Türkiye’ninde önde gelen TV kanallarında yayınlanan ekonomi/finans ve reel sektör ile ilgili programlar hazırladı… 1993’ten itibaren 3 yıl süreyle Türkiye’de ilk defa TGRT ekranlarında Dr. Kazım Kılınç’ın hazırlayıp sunduğu “Paranın Yönü” isimli programda para ve sermaye piyasası ile ilgili yayınlar yapıldı. Bu program daha sonra dönemin en çok izlenen TV kanalları Kanal 6’da ve HBB TV’de ekrana geldi…

Ardından Kanal D’de, Star TV’de ve ATV’de ekonomi programları yapıldı.

K Prodüksiyon imzalı en son program ise TRT Haber’de ekrana gelen GLOBAL PAZAR isimli program oldu. Dr. Kazım Kılınç’ın hazırlayıp sunduğu programda devlet başkanları, başbakanlar, bakanlar ve işadamlarıyla yapılan söyleşiler ekrana getirildi, birçok ülkenin ekonomisi analiz edildi, yatırım fırsatları ve iş imkanları ele alındı…

K Prodüksiyon; ileri teknoloji eseri kameraları, seslendirme ve montaj sistemleri ve deneyimli bir ekiple uluslararası standartlarda hizmet veriyor…

K Medya Grubu; bugün internet haberciliğinden ekonomi dergiciliğine, reklam/tanıtım ve TV programcılığına uzanan geniş bir yayıncılık alanında faaliyet gösteriyor…

K Medya Grubu, yeni projelerle Türk medyasındaki konumunu güçlendirerek yoluna devam ediyor…

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Site Haritası