Son Haberler

“TURCOMONEY”nin gecesinde ödül yağdı!

Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi TURCOMONEY’nin 6. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen “2016 Türkiye ve Dünyaya Değer Katanlar Ödülyeri Töreni”, WOW Hotel İstanbul’da birbirinden önemli isimlerin katılımıyla ve muhteşem bir gösteriyle gerçekleşti.

Törene yılın Devlet Adamı ödülünü alan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun konuşması damga vurdu. Yaptığı esprilerle konukları zaman zaman gülümseten Bakan Eroğlu, aynı zamanda törende katılımcılara ödül de verdi.

_MG_3800

Törene çok sayıda siyasetçi, iş adamı, diplomat ve gazeteci katıldı.

_MG_3613

Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi Turcomoney’nin “Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar” Ödül Töreni’ne katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yılın devlet adamı seçildi. Ödül Töreni’nde konuşan Bakan Eroğlu, “Son 12-13 yılda ormanlık alan 1 buçuk milyon hektar yani orman servetimiz yüzde 33 arttı” dedi.

Turcomoney’nin ‘Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar’ Ödülleri Töreni, WOW Hotels & Convention Center’da Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Törene Bakan Eroğlu’nun yanı sıra  siyaset, iş, diploması, bürokrasi, bilim ve medya dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Ödül Töreni’nde Turcomoney’nin  çalışmalarını anlatan video gösterimi ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından aile fotoğrafı çekilerek program sona erdi.

Bakan Eroğlu: Yılın Devlet Adamı 

Turcomoney “Türkiye’ye ve Dünyaya Değer Katanlar” kategorisinde Yılın Bakanı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Yılın Devlet Adamı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Yılın Bürokratı  Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım olurken derginin onur ödüllerini CNN Türk Yeşil Doğa Programı Sunucusu ve Yapımcısı Güven İslamoğlu, NTV Spikeri Buket Aydın Baykal, Sabah Gazetesi Yazarı ve sunucu Sait Gürsoy ve İskoçyalı Sanatçı Paul Dwyer almaya hak kazandı.

“Türkiye 100. yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girecek”
Ödül töreninde konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu,”Çantayı eline al ve dünyanın öbür ucunu git. Bu sayede dünyanın öbür ucuna da gitsek mutlaka iş adamlarımızı görüyoruz bu da bizleri mutlu ediyor.

Cumhurbaşkanımızla Rusya, İran ve Katar’daydık orada Limak’ın yaptığı dünyanın en ileri havaalanını bizzat gördük gerçekten gurur duyduk. Bizden başka o kadar kısa sürede o kadar muhteşem bir havaalanı kimse yapamaz. Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yılında dünyadaki en büyük 10 ekonomi arasına girecektir. Ayrıca iş adamlarımız 500 milyar dolarlık ihracatı yapacaktır” dedi.

“12-13 yılda orman servetimiz yüzde 33 arttı”
Dünya üzerinde her bir insan için bir fidan dikme çalışmalarının sürdüğünü belirten Bakan Eroğlu, “Biz ormanların azaldığından bahsediyorlar ama Türkiye’deki ormanlar ciddi bir hızla artıyor. Hatta son 12-13 yılda ormanlık alanını 1 buçuk milyon hektar, dekar olarak söyleyim 15 milyon dekar artırdık. Yani orman servetimiz yüzde 33 arttı.2023 yılına kadar dünyadaki her bir kişi için bir fidan dikmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz yani 7 milyar fidan dikmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar 4 milyara yakın fidan diktik. Cumhurbaşkanımızın 29 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde katılımıyla 4 milyarıncın fidanı dikeceğiz. Bunun dışında 375 tesisin çalışmaları tamamlandı ve bunlar da 29 Kasım’da Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılacak” şeklinde konuştu.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası