Son Haberler

Üç aylık karı 5,6 milyar dolar

Küresel piyasalarda ‘Omaha Kahini’olarak bilinen milyarder iş adamı Warren Buffet’ın sahibi olduğu Berksihire Hataway’in kârı ilk çeyrekte 5.59 milyar dolara çıktı.

Yılın ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklayan Berkshire Hathaway Inc. üç ayda net kârını yüzde 8.2 artarak 5.59 milyar dolara çıkarmayı başardı. Nebraska merkezli Berkshire, geçen yılın aynı döneminde 5.16 milyar dolar kâr etmişti.

İki dev satın almaya imza attı

Ünlü milyarder Buffet, ocak ayında havacılık ve enerji sektörü firmalarının tedarikçisi Precision Castparts Corp.şirketini 32.7 milyar dolara satın almıştı. Hızını alamayan Buffet dev satın almadan bir ay sonra da pil üreticisi Duracell’i 2 milyar dolara bünyesine katmıştı.

Warren Buffet’ın sahibi olduğu şirketlerden yılın ilk çeyreğinde en kötü performansı demiryolu şirketleri ortaya koydu. Buffet’ın demiryolu şirketlerinin kârı yüzde 16 azalarak 1,23 milyar dolar olarak gerçekleşti.

ABD’nin Kansas eyaleti Omaha kentinde yıllık toplantısında konuşan Buffet bu konu hakkında, “Ana demiryollarında işler çok düşük ve yıl boyunca da düşük kalmaya devam edecek” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası