Son Haberler

“Varlıklarını yurt dışına kaçırma gayretleri var”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aldığı bazı sinyallere göre bazı iş adamlarının, varlıklarını yurt dışına kaçırma gayretleri olduğunu söyledi. Partisinin il kongresine katılmak üzere gittiği Ağrı’da açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum. Bazı iş adamlarının, varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum ve buradan sesleniyorum. Bu adımlar, ihaneti vataniyedir.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak üzere geldiği Ağrı’da halka hitap etti.

Kongre salonu önünde kendisini bekleyen Ağrılılara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, birlik çağrısı yaparak, “Bizde Türkçülük, Kürtçülük, şuculuk, buculuk yok. Bizde sadece tek millet, tek vatan var. Vatanımızı bölmeye çalışanlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Tendürek, Cudi, Gabar, Bestler Dereler’e teröristleri gömdük, gömüyoruz, gömeceğiz” dedi.

“BAZI İŞ ADAMLARININ, VARLIKLARINI YURT DIŞINA KAÇIRMA GAYRETLERİ OLDUĞUNU DUYUYORUM”

Konuşmasında ‘Sizinle beraber buradan tüm Türkiye’ye bir sinyal veriyorum’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum. Bazı iş adamlarının, varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum ve buradan sesleniyorum. Önce kabinedeki arkadaşlara sesleniyorum. Bunların hiçbirine, çıkış için asla izin vermemelisiniz; çünkü bu adımlar, ihaneti vataniyedir. Bu ülkede kazanıp, bu ülkenin varlıklarını yurt dışına kaçırmaya çalışanlara, asla iyi nazarla bakamayız” diye konuştu.

BU OYUNA BİZİ GETİREMEYECEKSİNİZ”
Türkiye’ye yönelik saldırıların ve iftiraların hiçbirinin birbirinden bağımsız olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan soruyorum. Türkiye, Irak’taki ve Suriye’deki kardeşlerinin yaşadığı zulümlere sırtını dönebilir mi? Türkiye, bölgemizde binlerce yıllık medeniyet birikimlerimizin yerle bir edilmesine göz yumabilir mi? Türkiye, kardeşi kardeşe kırdıran, zalim düzenin sürmesine rıza gösterebilir mi? Birileri, kendi kirli çıkarları için zalimlerin dümen suyuna girebilir; ama biz, yapamayız. Zulme rıza, zulümdür. Böyle davranırsak bugün Ağrılı kardeşlerimizin karşısına başı dik, alnı ak çıkamazdık. Türkiye’yi cezalandırmaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Senaryo belli, tezgah belli. Bunu ülkemizde, iş birlikçileriyle FETÖ ile yapıyorlar. Bu oyuna bizi getiremeyeceksiniz, bunu böyle bilin. PKK’yı bunun için azdırdılar. FETÖ’yü bunun için sahaya sürdüler. DEAŞ’ı bunun için üzerimize saldılar. Ana muhalefetin yeni adıyla ‘ana hıyanet’in başında bulunan zatı da aynı amaçla kullanıyorlar. Ülkemizde elde edemedikleri neticeyi binlerce kilometrelerce ötede aynı tezgahla aynı senaryoyla ulaşmanın gayreti içindeler. Milletimiz, şunu bilsin ki bu saldırıların, iftiraların hiçbiri birbirinden bağımsız değildir. Hepsi, aynı gayeye yöneliktir. Türkiye’yi diz çöktürmeyi amaçlamaktadır. Milletimizi birbirine düşürmeyi hedeflemektedir. İstedikleri kadar uğraşsınlar, başaramayacaklar” diye konuştu.

 

DHA

1 Yorum

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  • Erdoğan'dan o sözlere açıklama | Turcomoney
    4 Aralık 2017 14:49 - Reply

    […] ★ “Varlıklarını yurt dışına kaçırma gayretleri var” […]

  • Site Haritası