Son Haberler

VİKO, ÇALIŞANLARINI ÖNEMSİYOR

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lider ismi VİKO by Panasonic, çalışanlarının motivasyonunu artıran, kurumsal bütünlüğü, sinerjiyi ve pozitif etkileşimi sağlayan uygulamalara büyük önem veriyor. çalışan odaklılığı temel değerleri arasında tanımlayan ve bu yaklaşımı pek çok iyi uygulama örnekleri ile besleyen kuruluş, çalışanlarının motivasyonlarını daima yüksek tutmak üzere kendi endüstriyel tesisleri içerisinde birçok yeniliğe imza atarken bunların karşılığını da verimlilik olarak alıyor. VİKO by Panasonic, çalışanları için hayata geçirdiği hobi bahçesi ile çalışanlarına verdiği önemi gözler önüne seriyor. İster öğle tatilinde ister mesai saatleri dışında, dileyen her çalışanın patlıcandan domatese, biberden kabağa çeşitli organik sebzeler yetiştirdiği hobi bahçesi, çalışanlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Bahçe ile uğraşmak stresi azaltıyor, motivasyonu artırıyor…

Bitki yetiştirmek, insan ruhu üzerinde çok olumlu etkileri olan bir uğraş. Son dönemlerde “Bahçe Terapisi” olarak adlandırılan bir akım, bahçe ile uğraşmanın insan üzerindeki olumlu etkilerini saptayıp, bu etkinliği bir terapi formatına dönüştürmüş durumda. Bahçe ile uğraşmak, özellikle stres yoğunluğu, konsantrasyon bozukluğu ve motivasyon eksikliği yaşanan durumlarda çok olumlu etkiler yaratabiliyor. VİKO by Panasonic de bu durumun önemini kavrayan kuruluşlar arasında yer alıyor. Oluşturduğu hobi bahçesi ile çalışanlarına doğa ile bir araya gelerek onunla vakit geçirme olanağı sağlıyor. Bitkilerle uğraşmak, kişiye kendi davranışlarının önemli ve etkili olduğunu hatırlatıyor, yaptıklarının sonucunu beklemek ise kişinin hayatına anlam katıyor. Bahçe ile uğraşmanın, bu olumlu psikolojik etkilerinin yanında stresi azaltmak ve kasları gevşetmek gibi etkileri de bulunuyor. İnsan, doğa içindeki olayları gözledikçe, karşılaştığı olaylara verdiği tepkilerde daha olgun, sürprizlere daha açık ve kendisiyle daha barışık olabiliyor.

VİKO İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Direktörü Mutlu Kutlu hobi bahçesinin gördüğü yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Hobi bahçemiz; çalışanlarımızın çalışma saatleri içerisinde yemyeşil bir ortamda toprakla haşır neşir olmalarına ve streslerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Kalabalık şehir yaşamı içerisinde gerekli imkanı bulamayan çalışanlarımız kendilerine ayrılmış toplam 600 m2 alanda organik sebzelerini yetiştiriyor. Sunduğumuz hizmet bununla da sınırlı kalmıyor, çalışanlarımızın bahçeleri ile ilgilenirken ihtiyaç duyabileceği çizme, tulum, önlük, bahçe ekipmanları ve bu faaliyetleri için ihtiyaç duydukları dolap imkanını da kendilerine sunuyoruz.” dedi.

www.viko.com.tr

Müge AKAY

Müşteri Direktörü

Med Partners Halkla İlişkiler

Tel: (0216) 577 41 41

mt@medpartnersreklam.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası