Son Haberler

16 Yatırım Fonu’na 5 yıldız

Ludens İleri Finansal Hizmetler, 2016 yılının Şubat ayı Yatırım ve Emeklilik Fonları Ratinglerini açıkladı. Hisse senetleri piyasası ocak ayındaki yükselişini şubatta da devam ettirdi.

Borsa İstanbul (BİST) 100 endeksi şubat ayında yüzde 3,2’lik bir artışla 75.814 seviyesine geldi. Endeksteki değer artışının en önemli sebebi olarak küresel çapta risk primlerindeki düşüş gösterilebilir.

Bunun yanı sıra, petrol fiyatlarının yılbaşına göre epeyce toparlanmış olması da piyasaları olumlu yönde etkiledi. Hisse piyasasında yaşanan bu gelişmelerin fon piyasasında da getirileri artırıcı etkileri hem hisse hem de karma ve esnek emeklilik fonlarında görüldü.

Şubat ayında hisse emeklilik fonları ortalama yüzde 2,5 ve karma ve esnek emeklilik fonları ise ortalama yüzde 1,2 değer kazandı. Bu durum özellikle geçen seneyi negatif getirilerle tamamlayan hisse emeklilik fonları açısından farklı bir tablonun oluştuğunu göstermekte.

Ludens İleri Finansal Hizmetler, 2016 yılının Şubat ayı Yatırım ve Emeklilik Fonları Ratinglerini açıkladı.

Ludens’e göre şubat ayında 16 yatırım fonu 5 yıldız aldı. Yatırım fonlarından 12’sinin yıldızı bir ay önceye göre yükselirken, 3’ünün yıldızı düştü. 115 fonun yıldızı ise aynı kaldı. Emeklilik fonlarında ise 25 fon 5 yıldız aldı. 15 fonun yıldızı artarken, 11 fonun yıldızı geçen aya göre düştü. 91 fonun yıldızı ise aynı kaldı. Fonların güncel ve geçmiş rating verilerine Finnet Fon Expert Ludens Rating Modülü ile ulaşabilir.

untitled-5-011.jpg

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası