Son Haberler

Carrefour, Brezilyalı BIG’i satın alıyor

Korona virüs ile birlikte derinleşen ekonomik krizle birlikte şirketler arasındaki evlilikler ve satın almaların sayısı giderek artıyor. Son olarak Fnansız süpermarket zinciri Carrefour, 387 şubeye sahip Brezilyalı BIG’i Walmart ve yatırım şirketi Advent International’dan satın alacağını açıkladı.

Fransız süpermarket zinciri Carrefour, Brezilya’nın en büyük üçüncü gıda perakendecisi Grupo BIG’i 1.3 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Kanadalı Couche-Tard’ın Carrefour’a ocak ayında yaptığı satın alma teklifinin Fransız hükümetinin itirazı sonrası başarısız olmasından sonra, Fransız gıda perakendecisi ilk ciddi satın alma anlaşmasını yapmış oldu.

Bloomberg’in haberine göre, Avrupa’nın en büyük perakendecisi olan Carrefour geçen ay yaptığı açıklamada, şirketin kendi kendine mali toparlanmasını hızlandırabileceği konusunda “son derece emin” olduğunu ve küçük satın almaların büyümeyi artırmaya yardımcı olabileceğini duyurmuştu.

Carrefour, 387 şubeye sahip ve 2020 yılında 24.9 milyar Brezilya reali (4.51 milyar dolar) ciro yapmış Brezilyalı BIG’i Walmart  ve yatırım şirketi Advent International’dan satın alacak.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası