Son Haberler

AB, Fiat Chrysler-Peugeot anlaşmasına şartlı onay verdi

AB, Fiat Chrysler-Peugeot anlaşmasını koşullu olarak kabul etti

Avrupa Birliği, geçen yıl prensipte anlaşılan Fiat Chrysler ve PSA birleşmesini koşullu bir onayladı. Fiat Chrysler ve PSA Group, operasyonlarını birleştirmek için Avrupa Birliği’nden kabül alarak dünyanın en büyük dördüncü araba üreticisi olmak için hazırlanıyor.

Avrupa Komisyonu’nun belirttiğine göre, şirketin Fransa ve İspanya’da araba üreteceğini ve araba tamir üretim merkezlerini rakiplerinin kullanımına da sunacağı taahhüdü, birleşen şirketlerin küçük van üreticilerine karşı artan gücüne ilişkin kaygıları aza indirdi. Avrupa Komisyonu Rekabet Komisyoneri Margrethe Vestager e-posta yoluyla yaptığı bir açıklamada, “Ufak ticari araçlar pazarına rekabetçi bir şekilde erişmek, Avrupa’da birçok küçük ve orta ölçekli şirket için önemli.” dedi.

AB’nin birleşmeyi onaylaması, iki orta ölçekli şirketin büyük bir şirket olmak için anlaşmasından neredeyse bir senenin ardından gerçekleşti. Hissedarlar da farklı toplantılarda oy kullanarak şirketlerin ‘Stellantis’ adıyla birleşmesini onayladı. 2 şirket ortak yayımladığı bir bildiride, komisyonun kararını sıcak bir şekilde karşıladıklarını belirtirken anlaşma sürecinin 2021’in ilk çeyreğinin sonlarına doğru sona erdirileceğini kaydetti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası