Son Haberler

Albaraka Türk Genel Müdürü Dr.Fahrettin Yahşi:

Türkiye’deki faizsiz bankacılığın öncü ismi Albaraka Türk, sektördeki zorluklara rağmen geçen yılı başarılı bir performansla tamamladı. 2015 yılında hedeflerine tam gaz devam eden Banka, 202 şube ve 3.500 çalışanla hizmet veriyor.

Türk Bankacılık Sektörünün 2014 yılında gerek büyüme, gerekse kârlılık açısından zorlu bir yılı geride bıraktığını belirten Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, 2014 yılını çok başarılı şekilde geride bıraktıklarını söylüyor. ülke ekonomisine ve istihdama sağladıkları katkıyı artarak sürdürdüklerinin altını çizen Yahşi, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Yıl içerisinde düzenleyici otoritelerin bireysel tüketimi sınırlandırmak için yaptığı düzenlemeler neticesinde bankacılık sektöründe kredi büyümesi yavaşlarken, Albaraka olarak aktif ve kredi büyümemiz sektör ortalamaların üzerinde gerçekleşti. Şubeleşme atağımız devam ederek 2014 yılında yurt genelinde 202 şubeye ulaştık, öte yandan istihdama katkımız artarak devam ederek çalışan sayımız 3.500’ü geçti.”

2015 yılında Bankacılık Sektörü kredi büyümesinin, iç talepteki canlanmayla bir miktar hızlanarak, yüzde 15-20 aralığında gerçekleşmesini öngördüklerini belirten Yahşi: “Albaraka Türk olarak 2015 hedeflerimizi değerlendirdiğimizde, aktifte, krediler ve mevduatta yine sektörün üzerinde bir büyüme öngörüyoruz. Şubeleşme ve istihdam yatırımları konusunda bankacılık sektöründe 2014 yılındaki gibi bir büyüme bekliyoruz, diğer yandan bankalar için verimlilik ve maliyet yönetimini 2015 yılında daha da ön plana çıkacak” diyor.

2015 yılında da Albaraka Türk olarak 15-20 civarında yeni şube açarak Türkiye genelinde müşterilere sunulan bankacılık hizmetini daha da güçlendireceklerini dile getiren Yahşi, ayrıca başarının arkasındaki en önemli değer olan çalışanlarıyla yatırım yapmaya ve Albaraka Ailesini büyütmeye devam edeceklerini söylüyor.

Türkiye‘de faizsiz bankacılık alanındaki finansal kuruluşların ilki ve öncüsü olan Albaraka Türk, büyümeye devam ediyor. Ortadoğu‘nun ileri gelen gruplarından Albaraka Bankacılık Grubu (ABG), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ve Türk ekonomisine yarım yüzyıldan fazla hizmet veren yerli bir sanayi grubunun öncülüğünde kurulan Albaraka Türk’ün ortaklık yapısının içinde yabancı ortakların payı % 66,10, yerli ortakların payı % 10,48 ve halka açık olan pay ise %23,42.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası