Son Haberler

Bakan Varank, Bağcılar Belediyesi Bayramlaşma Programı'na katıldı:

İSTANBUL (AA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Birlik beraberliğimizi güçlendirdikçe, kardeşliğimizi güçlendirdikçe, bu ülke çok daha iyi konumlara gelecek." dedi.

Varank, Bağcılar'da gerçekleştirilen bayramlaşma programına katıldı. Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, eski AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Bayramlaşmada konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, gelenekselleşen bayramlaşma etkinliğini uzun süredir salgın sebebiyle yapamadıklarını belirterek, bayramlaşma programının tekrar yapılmasından ötürü duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Ramazanın; birlik, beraberlik ve bereket ayı olduğunu ifade eden Varank, "Pandemi sebebiyle aslında bayramlarda birlik ve beraberliğin ne kadar da değerli olduğunu görmüş olduk. İşte o pandemiyi atlatarak şimdi coşkuyla bu organizasyonları, bayramlaşmaları yerine getiriyoruz. Duamız şudur ki Rabbim bize bir daha böyle musibetler göstermesin. İnşallah bu ülkede ve tüm İslam dünyasında müminler hep ağız tadıyla bayram yapabilsinler." diye konuştu.

– "Sınırımızdan, şehirlerimizden, ilçelerimizden terörü temizledik"

Mustafa Varank, Türk güvenlik güçlerinin bayramı huzurla kutlamanın en önemli vesilelerinden biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Şu anda Mehmetçiklerimiz sınırın ötesinde, Kuzey Irak'ta Pençe-Kilit Operasyonu'nu gerçekleştiriyor. Şehitlerimiz var. Rabbim, hem bu operasyonda hem bu memleket için canını feda etmiş bütün şehitlerimize rahmet eylesin. İşte bizim güvenlik güçlerimiz bu fedakarlığı yapabildikleri için biz bu şehirlerde, Bağcılar'da huzurla, güvenle bu bayramlaşmaları yapabiliyoruz. Güvenlik güçlerimiz canlarını feda etmeyi göze aldıkları için biz pandemiden sonra bu coşkulu bayramı yaşayabiliyoruz. Allah onlardan razı olsun. Değerli kardeşlerim; bu ülke terörden çok çekti. 40 yıldır biz terörle mücadele ediyoruz. Ama Cumhurbaşkanımız terörle mücadelede yeni bir konsepti ortaya koydu. Dedi ki 'bundan sonra sınırlarımızın içerisinde beklemek yok. Terörist neredeyse, ini neredeyse gideceğiz, bulacağız ve biz o teröristleri ortadan kaldıracağız.' İşte şu anda operasyondaki güvenlik güçlerimiz, emin olun Irak'ın kuzeyindeki her bir taşın altını kaldırıp orada bir terörist varsa onlarla mücadele etmek için gayret gösteriyor. İşte terörle mücadelede geldiğimiz bu nokta sayesinde biz huzurla bu şehirlerde yaşıyoruz."

– "Terörle mücadelede asla fırsat vermememiz lazım"

Türkiye'nin sınırlarından, şehirlerinden ve ilçelerinden terörü temizlediklerine vurgu yapan Varank, "Ama hala bu şehirlere teröristleri, terör yandaşlarını sokmaya çalışanlar da var. Bayram günü ben bu konulara girmek istemiyordum ama İstanbul'un Belediye Başkanı'nın bir açıklamasını gördükten sonra maalesef bu konuya girmek zorunda kendimi hissettim. Biliyorsunuz seçimden önce biz ısrarla dedik ki 'bu seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi gizli bir ittifak kuruyor ve bu ittifakla terör yandaşlarını, teröristlerle beraber hareket edenleri İstanbul'a getirmeye çalışacak.' Biz bunu dediğimizde buna inanmadılar. Şimdi görüyoruz ki, İstanbul'da belediye içerisinde çalışan, dağda kalaşnikoflu fotoğrafları olan insanlar şu anda belediyede çalışıyor ve bize şunu söylüyorlar; 'bizim teröristleri tespit etme durumumuz yok.' Ama İstanbul Belediye Başkanı, İstanbul'da belediye aldığında nasıl AK Partilileri tespit edip 13 bin kardeşimizi işten atmışsa aynı şekilde o teröristleri de tespit edip işten atabilirdi. Ama bunu yapmadılar. Çünkü bir şeyin diyetini ödüyorlar. Bu manada değerli kardeşlerim; bizim çok şuurlu olmamız lazım, dikkatli olmamız lazım ve gerçekten terörle mücadelede asla fırsat vermememiz lazım." ifadelerini kullandı.

– "Türkiye yatırım, istihdam, üretim ve ihracatla büyüme noktasında kesin kararlı"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, savunma sanayinde yakalanan başarıyı sanayinin her alanına yaymakta kararlı olduklarını belirterek, "Birlik beraberliğimizi güçlendirdikçe, kardeşliğimizi güçlendirdikçe, bu ülke çok daha iyi konumlara gelecek. Cumhurbaşkanımız Milli Teknoloji Hamlesi'nden bahsediyor. Her alanda kendi kendine yetebilen, kendi göbeğini kendisi kesen bir Türkiye'den bahsediyor. Bizim terörle mücadelede başarılı olmamızın bir sırrı da savunma sanayinde yakaladığımız başarılardır, insansız hava araçlarında yakaladığımız başarılardır ve biz savunma sanayinde yakaladığımız bu başarıyı inşallah sanayinin her alanında yaymakta kararlıyız. Türkiye yatırım, istihdam, üretim ve ihracatla büyüme noktasında kesin kararlı." şeklinde konuştu.

Batman, Bitlis ve Sivas gibi birçok ilde birçok firmanın fabrika kurmak için yer beklediğini ifade eden Varank, şunları kaydetti:

"Yakın zamanda Batman'dan geldim. Batman'da iş insanları yanıma gelip bana dediler ki 'Sayın Bakanım, 300 tane firmamız şu anda yer bekliyor. Bize yer gösterin. Biz fabrikalarımızı kuralım, üretim yapalım.' Bağcılar'da en çok nüfusa sahip olan kimler? Bitlisliler… Bitlis'te şu anda tekstil atölyeleri kuruyoruz, firmalarımız sıraya girmiş vaziyette. Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde şu anda yer kalmadı. İşte üretimi artırarak, katma değeri artırarak, Allah'ın izniyle biz bu ülkeyi çok daha güzel noktalara getireceğiz. Ama bunu yapabilmemizin yolu sizlerin bizim arkamızda dimdik durmasından geçiyor. Biz Bağcılar'ı biliyoruz. Buraların nereden nereye geldiğini ve hangi halden şu anda bu hale geldiğini çok daha iyi biliyoruz. Sizlerin desteğiyle Bağcılar'dan başlamak üzere İstanbul'u da, Türkiye'yi de çok daha güzel bir hale getireceğiz ve çok daha mutlu, huzurlu ve müreffeh bir Türkiye'ye hep beraber kavuşacağız."

Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan da "2 yıllık pandemi arasından sonra bugün burada olmak, burada bayramlaşmak hepimiz için mutluluk ve kıvanç vesilesi. Allah hayırlısıyla bu tür bayramları yaşamayı sürekli nasip etsin, devletimizin, milletimizin birliğini de bozmasın. Hepimizin özlediği bir ortam… Bağcılar'da da bu hem ramazanın verdiği manevi atmosferde, ibadetlerimizde, oruçlarımızda, fakiriyle, zenginiyle derken hepimizin tek yürek olduğu güzel bir ramazan yaşadık. Gerçekten çok özlemiştik." ifadelerini kullandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ise belediyecilik denildiğinde imar ve iskanın ilk akla geldiğini belirterek, "Bağcılar Belediyesi marka belediyecilik anlayışını irfanı da katarak yerine getirmiştir. Bu anlamda Bağcılar Belediyesi ramazan etkinliklerinde 27'nci yılını kutluyor." dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası