Son Haberler

BAKIRKÖY`ÜN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Ağaoğlu merakla beklenen Bakırkoy 46 projesini 5 Temmuz Cuma gunu proje tanıtım ofisinde duzenlediği bir basın toplantısı ile tanıttı. Veliefendi Hipodromunun karşısında 45.500 metrekarelik arazi uzerinde yukselen projenin yuzde 81 gibi onemli bir bolumu yeşil alandan oluşurken projenin tam ortasında 3.300 m2’lik dev bir de golet ve kumsal bulunuyor. Şehrin kalbinde yeşil ve mavinin ic ice olduğu bir yaşam sunan Bakırkoy 46 projesinde, yukseklikleri 22 kattan oluşacak 5 blokta 1.215 adet konut ve 3 blokta 12 adet villa olmak uzere toplamda 1.227 adet konut bulunuyor.

BAKIRKöY 46 KENTSEL DöNüŞüM İçİN çOK İYİ BİR öRNEK
Proje ile ilgili bilgi veren Ali Ağaoğlu, “cevreci bir yaklaşım ile geliştirdiğimiz proje ile Bakırkoy’de şehrin tam ortasında nefes alan bir proje hayata geciriyoruz. Bu proje sunduğu nitelikli ozellikleriyle şehrin merkezinde kentsel donuşumun adına da iyi bir ornek teşkil ediyor. Bakırkoy İstanbulumuzun en koklu semtlerinden birisi. Bakırkoy 46 projesi ile bolgedeki atıl bir alanı yeniden kazandırarak Bakırkoy’un guzelliğine yakışan bir proje sunmuş olacağız.”dedi. Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı ise: “Burada 6 tane fabrika vardı. Biz burayı arsa sahipleriyle anlaşarak kısmen kat karşılığı, kısmen para karşılığı anlaşarak satın aldık ve bu projeyi geliştirdik. Proje 1227 daireden oluşuyor. Hedefimiz yatırımcıya değil bu bolgede oturmayı arzu eden Bakırkoyluye daire satmak. Projede 5 blok yer alıyor, 9 tip daire seceneği bulunuyor. 1+0’dan 7+1’e kadar 9 ceşit daire tipi bulunuyor. 5. kattan itibaren daireler net bir şekilde deniz goruyor. Projede yuzme havuzu ve rekreasyon alanları gibi soysal amaclı mekanlar var. Havuzun kenarında güneşlenmek isteyenler icin bir kumsal bolumu oluşturduk.” dedi.

BAKIRKöY 46 ŞEHRİN ORTASINA KUMSAL GETİRİYOR
Merkezi bir lokasyonda yer alan Bakırkoy 46, çevresinde yer alan alışveriş merkezleri, onemli ulaşım aksları, sosyal ve sportif faaliyet alanlarına yakınlığı ile farklılaşıyor. Villa ve rezidanslardan oluşan projedeki konutlarda geniş metrekareli teraslar yer alıyor. Projenin tam ortasında bulunan 3.300 m2’lik dev goletin etrafını kaplayan kumsalı ile Bakırkoy 46 şehrin merkezinde plaj keyfi sunuyor.Proje bulunduğu lokasyon itibariyle de ulaşım acısından son derece zengin olanaklar sunuyor. Ataturk Havaalanı, E-5 ve deniz otobusune cok yakın mesafede olan proje sahile de cok yakın olması sebebiyle eşsiz bir deniz manzarasına sahip. Projenin 28.156 m2 gibi onemli bir bolumu rekreasyon alanı olarak değerlendiriliyor.

BAKIRKöY 46’DA KOMŞULUK İLİŞKİLERİ GüçLENECEK
Bakırkoy 46’da buyuk daire almayana studyo daire satışı yapılmıyor. Amac, Bakırkoy 46’dan daire alanların ebeveynleri ile birlikte burada ikamet etmesini sağlamak. Konu hakkında açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı şunları dile getirdi: “Ana hedefimiz cunku yatırımdan cok, komşuluk ilişkilerine onem veren , Bakırkoy ile gecmişi olan ailelere hitap etmektir. Bu anlamda 2. el oluşmasından cok, burada kullanıcıya satma hedefimiz var. Bunun birde sosyal boyutu var. Sitenin içinde torunlarla cocuklarla sitede bir arada olabilecekleri onlara aynı zamanda 5 yıldızlı otelin hizmetini alabilecekleri studyo dairelerden oluşan rezidans bolumu yaptık. Fakat site dairesi olamayan ailelere bu studyo daireleri satmıyoruz. Yani sitede dairesi olan, ebeveynleri icin daire almak isteyenlere bu satışı gercekleştiriyoruz.”

ALİ AĞAOĞLU: “ŞİRKET OLARAK FELSEFEMİZ ALANA KAZANDIRMAK
Ağaoğlu Bakırköy 46’da m2 fiyatları 9 bin TL arasında değişiyor. Diğer projelerle karşılaştırıldığında Bakırköy 46’da metrekare fiyatlarının oldukça uygun olduğu görülüyor. Metrekare fiyatları ile ilgili açıklamada bulunan Ali Ağaoğlu: “Bölgeye baktığımız zaman biz bölge ortalamasının çok altında bir rakamla satışa çıktık. Bölgedeki fiyatlar 15 bin 20 bin TL aralığındayken biz ortalama 9 bin 500 TL fırsat fiyatları ile satışa çıktık. Şirket olarak felsefemiz alana kazandırmaktır. Proje bittiğinde m2 fiyatlarının 15 bin TL’nin üzerine rahatlıkla çıkacağını düşünüyorum” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası