Son Haberler

BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN KALBİ CeBIT

Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasına önemli katkı sunacak bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü giderek büyüyor. Sektörün gelişimine katkı sunan ve bilişim sektörünün kalbi olarak nitelendiren CeBIT Bilişim Eurasia Ekim ayında 14. Kez gerçekleştirilecek. 24–27 Ekim 2013 tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezi‘nde kapılarını açacak olan Avrasya‘nın bir numaralı bilgi, iletişim ve haberleşme teknolojileri platformu CeBIT Bilişim Eurasia, CeBIT Sinerji Zirvesi, Medya iletişim Zirvesi ve CeBIT Global Conference Eurasia ile birlikte 2013 yılında da, bilişim sektörünün buluşma noktası olma özelliğini arttırarak devam ettirmeyi hedefliyor. Cebit Bilişim Eurasia’nın bilişim sektörünün gelecekteki ihtiyaçlarına ışık tutan bir platform olduğunu belirten CeBIT Bilişim Eurasia Fuar Direktörü Murat özer, sektör temsilciliklerinin buraya sadece ürün görmeye değil, aynı zamanda, yeni fikirler edinmeye ve sorunlarına çözüm bulmaya geldiklerinin altını çiziyor.

Cebit Bilişim Eurasia, inovatif çözüm ve yenilikleri 4 ayrı platformda sunuyor
1. İş Dünyasına yönelik çözümler
2. Kamu Sektörüne Yönelik çözümler
3. Son Kullanıcıya Yönelik çözümler
4. İnovatif Bilişim, iletişim ve haberleşme teknolojileri için AR-GE

ULUSLARARASI VE ULUSAL NİTELİKLİ KATILIMCI ARTIYOR!
Fuarların başarısının doğru ziyaretçi ile doğru katılımcıyı buluşturmaktan geçtiğini vurgulayan özer, çevre ülkelerin model ülkesi konumunda olan Türkiye bu kapsamda Yurt Dışı Alım Heyetleri Programları için, Avrupa, Yeni Avrupa, Ortadoğu coğrafyası, Kuzey Afrika ve CIS ülkelerinden Dış Ticaret Müşteşarlığı, ticaret ateşeliklerimiz ve bu ülkelerde yerleşik sektörel dernekler ile çalışmalarına devam ederken ülkemizin birçok ilinden Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, il özel idareleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları ve bilgi işlem yetkilileri ile görüşmelere başladıklarını ve hedef ziyaretçileri Cebit Bilşim Eurasia da ağırlayacaklarını söylüyor.

ANADOLU BİLİŞİM İLE BULUŞUYOR
Belli illerde, bilişim sektörünün mevcut eğilimlerini ve gelecekte bizleri bekleyen trendleri ana başlıklar altında toplamayı hedefleyen konferans ve seminerler düzenleyen CeBIT Bilişim Eurasia, İzmir ve Trabzon’dan sonra Ankara, Erzincan, Kayseri, Konya, Kocaeli, Bursa ve Diyarbakır’la bu eğitimlerine devam edecek.

öZER: BİLİŞİM SEKöTüRüNE IŞIK TUTUYORUZ
CeBIT Bilişim Eurasia 2013, yalnızca Türkiye değil, Avrasya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya ve CIS ülkeleri için de bilişim sektörüne ışık tutacak. Dünyanın dört bir yanından gelecek olan profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra, “Uluslararası Satın Alma Heyet”leri fuarı ziyaret edecek. özer, konuyla ilgili olarak “Orta Doğu’daki bir çok hedef ülkeden CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi ve CeBIT Medya İletişim Zirvesi etkinlikleri için şimdiden taleplerin geldiğini ve Mayıs’tan itibaren özellikle Körfez, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgeleri için Arapça tanıtım belgelerinin paylaşımına başlanması ile ürdün, Lübnan, Kuveyt, Irak, Katar, Bahreyn, Dubai, Suudi Arabistan gibi ülkelerde gerçekleştirilecek olan özel bir ziyaretçi tanıtım projesi ile 6000’i aşkın katılımcı ve ziyaretçiye ulaşacaklarını dile getirdi.

HANGİ üLKELERDEN KATILIM OLACAK?
Geçen yıl olduğu gibi “Hosted Buyer Program” dahilinde konsolosluklar ve Deutcshe Messe nin Uluslararası network ve acenteleri aracılığıyla alım heyetleri, tüm CeBIT etkinliklerine davet edildi. Bu yılki hedef ülkeler arasında; Almanya, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Endonezya, Fransa, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kore Cumhuriyeti, Lübnan, Mısır, Nijerya, özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya Federasyonu, Suriye Suudi Arabistan, Şili, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, ürdün ve Yunanistan var.

GELECEĞİN AKILLI ŞEHİRLERİ ŞAŞIRTACAK
CeBIT Bilişim Eurasia’da bu yılda ‘Akıllı Kentler ve Akıllı Blediyelerde Yaşam’ temasının öne çıktığı bir yıl olacak. Türkiye’nin artan bölgesel gücü, gelişen yeni iş ilişkileri ve iş modellerinin yanı sıra Türkiye’nin çevre ülkeler tarafından model olarak gösterileceği platformda; büyüyen şehirlerin iletişim, güvenlik, ulaşım, hava kirliliği, eğitim, sağlık ve alt yapı alanlarında karşılaştığı sorunları bilişim teknolojileriyle nasıl giderilebileceği hazırlanan projeler ile aktarılacak. Ayrıca fuar süresince düzenlenecek seminer, konferans ve panel etkinlikleriyle konunun bütün ilgileleri konuyu detaylarıyla tartışacak. Proje kapsamında Ortadoğu coğrafyası, Kuzey Afrika, CIS ülkelerinden ve ülkemizin genelinden il özel idarelerinden sorumlu yöneticileri, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerini, belediye başkanları, belediye başkan ve yardımcıları, bilgi işlem yetkililerine aktarılacak.

FUARA KATILIM BEDELİ YüZDE 50 DüŞTü
TUYAD’ın bu sene CeBIT Bilişim Eurasia da özel bölümde üyeleriyle yer alacağını belirten özer, “Toplam 2500 m2 alanda, sadece kurumsal firmaları ile var olan TUYAD derneği üyelerine uygulanan özel katılım fiyatı ve KOSGEB yüzde 30 desteğiyle katılım ücreti yüzde 50 oranında düşüyor ve katılımcı firmalarımız bütçesel tasarruf elde ediyor. KOSGEB, DTM ve Deutsche Messe iş birliği ile alım heyetleri hedef pazarlarımızdan davet edilecek. İhracat endeksli özel tanıtım ve ikili görüşmeler sektör temsilcilerimiz yeni iş imkanları sağlayacak” diyor. Dünyadaki tüm Uydu Tv sektörel dernek ve formlarının başkan ve yöneticilerinin davet edildiği organizasyon sonunda sektör ve firmaların tanıtımıyla sona erecek.

KOSGEB CeBIT i DESTEKLİYOR
Fuar katılımcılarına ilk 100 m2 alan için %30-40 oranında finansal destek sağlayan KOSGEB (Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi) avantajını vurgulayan Hifas Direktörü Murat özer; belli bir sınırlaması olan bu finansal avantajdan yararlanmak için firmaların bir an önce fuar katılım kararlarını alarak KOSGEB’e başvurmaları gerektiğini önemle belirtti. özer, KOSGEB in bu sene CeBIT bilişim Eurasia’ya global katılımı arttırmak adına ABIGEM ve Dış ticaret Müsteşarlığı ile işbirliği içerisinde yurtdışından özellikle Avrupa, Yeni Avrupa, Ortadoğu coğrafyası, Kuzey Afrika, CIS ülkelerinden alım heyetleri getirerek CeBITe destek olacağını da sözlerine ekledi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.