Son Haberler

Bir Başkadır Diplomatların Dünyası…

*“Bir Başkadır Diplomatların Dünyası” kitabını diplomasi ve iş dünyasında çok farklı işlerin ve projelerin içinde olan Mehmet Öğütçü ile Büyükelçi Uğur Ergun yazdılar. Uğur Ergun’dan daha iyi dikkatli, sistemli arşiv yapan kimseyi tanımadım. Bu nedenle uluslararası bir beyin olan Mehmet Öğütçü ile yazdıkları bu kitabı heyecanla bekliyorum.

*Ünal Özüak, Emekli Büyükelçi Uğur Ergun’u şöyle anlatıyor: “Karşılıklı görüşürken kendinizi Buckingham Sarayı’nda gibi hissediyorsunuz. Sizi katiyen ezmeden, ukalalık etmeden, gıcık yapmadan salt davranışlarıyla bütün adab-ı muaşeret kurallarını yeniden hatırlamanızı sağlar. Ayaküstü kurs alırsınız. Hafıza bankası gibidir.”

Değerli Turcomoney okuyucusu dostlarımız, sizleri tekrar selamlamaktan büyük memnuniyet duymaktayım.

Bu ay “Bir Yudum Hayat” köşemizde iki çok özel insanın birlikte yazdığı piyasaya henüz verilecek bir kitapla ilgili kısa bilgi vermek istedim; “Bir Başkadır Diplomatların Dünyası…”

Evet, “Bir Başkadır Diplomatların Dünyası” kitabını diplomasi ve iş dünyasında çok farklı işlerin ve projelerin içinde olan çok iyi tanınan değerli Mehmet Öğütçü ile Büyükelçi Uğur Ergun yazdılar. Bu özel kitaba Eylül ayında ulaşabiliyoruz.

Eminim; Turcomoney okuyucuları bu  kitapta yazarların kendileriyle ilgili bilgi veya anıyla buluşacaklar.

Değerli okuyucularımız; Büyükelçi Uğur Ergun benim bin yıllık dostum. Rahmetli abimin de çok iyi dostuydu.

Bence “monşer Uğur” diplomasideki başarılı  kariyeri sonrasını yani emekli olduktan sonra hayatını çok iyi planlayan  ve sürdüren özelliklere sahip mutlu bir dosttur.

Çok sevgili arkadaşım Uğur Ergun ve değerli Mehmet Öğütçü’ye ve kitaba emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ediyorum.

GÖRÜŞÜRKEN KENDİNİZİ BUCKİNGHAM SARAYI’NDA GİBİ HİSSEDİYORSUNUZ

Ünal Özüak, onu şöyle anlatıyor:

“Karşılıklı görüşürken kendinizi Buckingham Sarayı’nda gibi hissediyorsunuz. Sizi katiyen ezmeden, ukalalık etmeden, gıcık yapmadan salt davranışlarıyla bütün adab-ı muaşeret kurallarını yeniden hatırlamanızı sağlar. Ayaküstü kurs alırsınız.

Öyle ki oturduğunuz yerde karşısında ayak ayaküstüne atıp atmamakta kuşkuya düşersiniz. Öyle bal Mahmut’un torunu gibi ağzından bal damlayan, çok nüktedan, belagat gurusu bir adam değildir ama ağzına ve davranışlarına baktırır, kendine hayran bıraktırır insanı. Büyükelçilik yaptığı yerlerle ilgili, başka hiçbir yerde bulamayacağınız, bilgi ve yaşanmışlıklarını laf arasında, aklınızda kolayca kalabilecek, başka sohbetlerinizde kullanabileceğiniz anekdotlarla geçer. Hafıza bankası gibidir. Birini veya bir olayı sorarsanız sadece sorguladığınızın kişiliği hakkında değil dönemine ait bütün vital detayları önünüze sürer.”

Ünal Özüak’ın bu net özeti “Bir Başkadır Diplomatların Dünyası” kitabını daha da merak ettiriyor.
Emekli Büyükelçi Uğur Ergun’dan daha iyi dikkatli, sistemli arşiv yapan ilk günkü tazelikle yorumlayan kimseyi tanımadım. Bu nedenle uluslararası bir beyin olan Mehmet Öğütçü ile yazdıkları bu kitabı heyecanla bekliyorum.
Mehmet Öğütçü ve Emekli Büyükelçi Uğur Ergun’a teşekkür ediyorum.

“Eğer bir amacınız varsa, amacınıza ulaşma yolunda amansız olun” – Keith J. DavisJr.

Bengü Bilik

bilik@turcomoney.com

İş insanı, Eş, Anne, Anneanne

BEZE GROUP&BEZE3D Digital

TÜKETİCİ DİYALOG DERNEĞİ

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası