Son Haberler

BKM`de görev değişimi!

25 Temmuz tarihinden itibaren genel müdürlük görevini Sertaç özinal’dan devir alacak olan Soner Canko, en son Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 2004 yılından bu yana genel müdürlük görevini sürdüren Sertaç özinal’ın yerine Soner Canko’nun atanması, Bankalararası Kart Merkezi ve Türk Kartlı ödeme Sistemleri Sektörü içinde “bir bayrak değişimi” olarak nitelendiriliyor.

Yönetim Kurulu Başkanlık görevini Nazan Arıca’nın sürdürdüğü Bankalararası Kart Merkezi’nde, Sertaç özinal 25 Temmuz tarihinde gerçekleşecek görev değişikliğinin ardından, BKM Yönetim Kurulu Danışman olarak hizmetini sürdürecek.

Bankalararası Kart Merkezi’ne genel müdür olarak atanan Soner Canko, lisans eğitimini aldığı İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü sonrasında, aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamıştır.

İş hayatındaki yöneticilik kariyerine Dışbank Bilgi Teknolojileri bölümünde başlayan Soner Canko, daha sonra Citibank, Alternatifbank ve Bank Kapital’de çeşitli birimlerde görev almıştır. Kariyerine, HP Türkiye Danışmanlık birimi iş geliştirme yöneticiliği, Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve ödeme Sistemleri A.Ş Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak devam eden Soner Canko 2007 yılında First Data Türkiye’nin kuruluşunda Genel Müdür olarak bulunduktan sonra, son olarak Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Soner Canko bu görevlerinin yanı sıra, 2003-2007 yılları arasında Bankalararası Kart Merkezi‘nde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlık görevini de üstlenmiştir.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası