Son Haberler

Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, “Hiçbir hukuki bağlayıcılığı olmayan, dar görüşlü, siyasi bir karardır. Avrupa Parlamentosu tarihe çok kötü geçecek bir karara imza attılar” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AP Parlamentosu’nun Türkiye ile müzakereleri geçici olarak dondurması kararıyla ilgili konuştu. Bakan Çelik, “Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz” dedi. “Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz. Bu ciddiye alınacak bir karar değil” diyen AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “AP’yi çok sesliliğin temsilcisi olarak gördük ancak Türkiye söz konusu olduğunda bu çok seslilik kayboluyor ve homojen bir kurum haline dönüşüyor. Gerçeklikle uyuşmayan bir karar verildi.”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’in konuşmasından satır başları:

“Hiçbir hukuki bağlayıcılığı olmayan, dar görüşlü, siyasi bir karardır. Avrupa Parlamentosu tarihe çok kötü geçecek bir karara imza attılar.” “Bu karar içerdiği vizyon itibariyle, vizyonsuzluk itibariyle, hedefleri itibariyle, bu karar tasarısına hakim olan dil itibariyle ciddiye alınacak bir karar değildir.” “Bize mesaj vermek isteyenler bu parlamento kararıyla verdikleri mesajın Kapıkule Sınır Kapısı’ndan içeri girmeyeceğini bilsinler. Bu mesaj hiçbir şekilde kulak vereceğimiz bir mesaj değil.” “Bugün bu kararı alanlar 16 temmuz günü yanımızda yer almadı. benim amacım bu tutarsız karara cevap vermek değil.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası