Son Haberler

Çekte sahtekarlık dönemi sona eriyor

 

İş dünyasını çileden çıkaran çek sahtekarlığı dönemi sona eriyor. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yakında karekod uygulamasına geçileceğini ve böylece sahtekarlıkların önleneceğini açıkladı. 

Başbakan Yardımcısı Elvan, ilaçlarda olduğu gibi çeklerde de karekod uygulamasına geçileceğini belirterek, çekte yanlışlık yapanların önüne geçmiş olacağız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ile Gıda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mersin İl Koordinatörlüğünce desteklenen projelere yönelik Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) konferans salonunda düzenlenen temsili çek verme törenine katıldı.

“ÇEKLER DE İLAÇ GİBİ KAREKODLU OLACAK”

Elvan, yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinden önce yine aynı salonda kırsal kalkınmaya yönelik bir program düzenlediklerini, proje geliştiren ve yatırım yapmak isteyenlere sembolik çek verdiklerini anımsattı. Çeklerde ilaçlarda olduğu gibi karekod uygulamasına geçileceğini söyleyen Elvan, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla bu tür sahtekarlıkların, yani geçmişte yaşanan, özellikle iş dünyamızı, yatırımcılarımızı kandırmaya çalışan, yanlış yolda olan vatandaşların önüne bu şekilde önemli ölçüde geçmiş olacağız. Bununla ilgili çalışmaları dün arkadaşlarımız tamamladılar. İnşallah yatırım ortamının iyileştirilmesi çerçevesinde bu yapacağımız düzenlemeyi de yakında sizler de görme imkanına kavuşacaksınız.”

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası