Son Haberler

Çocuklar Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ni ziyaret etti

ANKARA (AA) – Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) inşa edildiği bölgedeki okullardan seçilen 150'den fazla çocuk, santrali ziyaret etti.

Akkuyu Nükleer AŞ'den yapılan açıklamaya göre, geziye katılan çocuklar nükleer enerjinin üretileceği inşaat sahasını gözlemleme fırsatı bulurken, aynı zamanda nükleer enerji üretiminin ülke geleceği için önemi hakkında bilgilendirildi.

Saha turundan önce iş güvenliği hakkında bilgilendirilen çocuklar, baret ve yelekten oluşan kişisel koruyucu ekipmanlarla NGS'ye ekipman ve malzeme getiren gemilerin boşaltıldığı Doğu Kargo Terminali'nden, panoramik manzaraya sahip seyir tepesine kadar sahayı gözlemleme şansı elde etti.

Gezi kapsamında her öğrenciye dünyanın en büyük paletli vincinin operatör koltuğuna oturma imkanı sunulurken, itfaiye biriminde de çocuklara, acil durumda hızlı müdahale yöntemleri anlatıldı.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev ve Gülnar Kaymakamı Musa Ayyıldız arasında Akkuyu NGS'ye ilk parti nükleer yakıt teslimatının öncesinde Büyükeceli İlkokulu'nda yapılan toplantıda söz konusu gezi planlaması gündeme gelmişti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası