Son Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kömür açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Devlete en ucuz teklifte bulunana bir saha verilecek. Devlet alım garantisi vererek yatırımcıya finansman sağlamış olacak” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan, “Mersin Akkuyu’da inşası süren nükleer santrali, 2023 yılında devreye almayı planlıyoruz. Sinop’taki nükleer santralle ilgili çalışmalar sürüyor. Şimdi üçüncü bir nükleer santral için ön hazırlıklara başladık. Her üç projeyi de tamamlayarak ülkemizin hizmetine sunmakta kararlıyız” dedi.

En düşük teklife kömür sahası

“En düşük elektrik teklif eden firmaya kömür sahalarını vereceğiz” diyen Erdoğan şu açıklamayı yaptı: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız yeni bir strateji geliştirdi. Devlete en ucuz teklifte bulunana bir saha verilecek. Devlet alım garantisi vererek yatırımcıya finansman sağlamış olacak. En yüksek bedeli teklif edene daha önceden veriliyordu. Hiçbir olumlu katkısı yoktu. Böylece vatandaşın elektrik faturası ucuzlatılacak”

Karapınar’da ihaleye çıkılıyor

Erdoğan, dünyadaki en büyük güneş tarlası olması planlanan Konya Karapınar için önümüzdeki ay ihaleye çıkılacağını yatırım bedelinin 1,3 milyar dolar olarak hesaplandığını söyledi.

Dünya

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası