Son Haberler

CW Enerji çatıları GES ile donatmaya devam ediyor

ANKARA (AA) – CW Enerji, Kütahya'da faaliyet gösteren bir firma ile iş birliği yaparak firmanın çatısına 3622,07 kilovat pik (kWp) gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CW Enerji, çatıları güneş panelleri ile donatarak firmaların kendi elektriğini üretmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Üst Yöneticisi Volkan Yılmaz, güneş enerji sisteminin kullanımının yaygınlaşması yolunda son olarak Kütahya'daki bir firma ile çalıştıklarını belirterek, "Bu güneş enerji santrali ile firma yılda yaklaşık 1 milyon 903 bin 236 kilo karbon salınımının önüne geçecek. Ayrıca yaklaşık 287 adet ağacın kurtarılmasını sağlayarak dünyamız için oldukça önemli hale gelen temiz bir doğaya da katkı sağlamış olacak." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, hayata geçirdikleri projelerle enerji tüketiminde tasarrufu ve verimliliği sağlamanın yanı sıra, karbon salımını en aza indirmek için çalışmalar yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası