Son Haberler

CW Enerji, firmaların çatısına güneş enerji santrali kurmaya devam ediyor

ANTALYA (AA) – Güneş paneli üreticisi CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, Şanlıurfa'da faaliyet gösteren bir firmanın çatısına anahtar teslim güneş enerji santrali kurulumu gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Yılmaz, Türkiye'de güneş enerji santrallerine ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

Sektörlerinde en yeni teknolojileri geliştirmeye devam ettiklerini anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Günümüzde fosil yakıtlara karşı güneş enerjisi kullanımı her geçen gün artıyor. Çevre sorunlarına neden olmayan, canlıların yaşamlarını tehdit etmeyen, temiz, tükenmeyen, güvenilir ve sürdürülebilir nitelikteki güneş enerjisi, insanoğlunun geleceği için büyük önem taşıyor. Artık fabrikalar, evler, iş yerleri, sanayi siteleri, oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler kendi enerjilerini kendileri üretmek için güneş panellerini kullanmaya yöneldi."

Türkiye'de güneş enerjisinin yüksek potansiyeli, kullanım kolaylığı, yenilenebilir ve çevre dostu olması gibi özelikleri ile ön plana çıktığını aktaran Yılmaz, "CW Enerji olarak, kurulumunu tamamladığımız her güneş enerji santrali ile gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmaya katkı sağlamış oluyoruz. Bu doğrultuda, Şanlıurfa'da faaliyet gösteren bir firma da enerji ihtiyacını kurduğumuz güneş enerji santrali ile karşılayacak. Fabrika çatısına 1550,38 kilovat gücündeki anahtar teslim güneş enerji santralini tamamladık." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, güneş enerjisinin uzun vadeli, kalıcı ve ekonomik çözüm sağladığını belirtti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası