Son Haberler

Devler, yeni otomobil için ortak oluyor

Uluslararası Motor Show’da konuşan Fiat’ın CEO’su Sergio Marchionne, otomobil yapımı konusunda teknoloji devi Apple’la ortak olmak istediklerinin sinyalini verdi

İtalyan otomobil devi Fiat‘ın CEO’su Sergio Marchionne, “yeni bir otomobil üretimi” için Apple ile anlaşmaya açık olduğunun sinyalini verdi.

Apple’ın her ürününe sahip olduğunu söyleyen Marchionne, otomobil üretimindeki karışık yapı göz önüne alındığında Apple’ın sıfırdan bir araç üretmektense “işi bilen” biriyle işbirliği yapmasının daha iyi olacağını söyledi.

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Uluslararası Motor Show’da konuşan Marchionne, Fiat’ın Apple’ın ilgisini çekecek donanıma sahip olduğunun altını çizdi. Marchionne, “Apple’ın bir dili var ve bu dili anlamanız gerekli. Endüstri genellikle otomobil yapımına büyük bir kibirle yaklaşıyor. Apple’ın kullandığı dil bizim otomobil yapma yeteneğimizden çok daha kıymetli. Bu nedenle bu kibirli yaklaşımın kimseye yardımı olmayacaktır” dedi.

Teknoloji dünyasının iki büyük rakibinden Google yeni geliştirdiği sürücüsüz elektrikli aracını test ederken Apple da 2020’ye kadar elektrikle çalışacak bir aracı üretecek takımı kurmaya başladı.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası