Son Haberler

“Dolar krizi olacak”

Türkiye, döviz kurlarında yaşanan artışı konuşurken, kriz söylemleri de artmaya başladı. Dünyanın en büyük yatırım yönetimi firmalarından Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bloomberg televizyonuna verdiği mülakatta, “Borç krizinden çok, dolar krizi olacak” dedi.

Dailo, açıklamasında Amerikan ekonomisinin 2 yıl içinde gerileyeceği öngörüsünde bulundu, “ABD dolarında önemli derecede zayıflama görülecek” şeklinde konuştu.

Ray Dailo, mülakatında şu değerlendermileri yaptı.

“2 yıl sonrası için endişeleniyorum. Çünkü borç krizinden çok, dolar krizi olacak. Daha çok siyasi ve sosyal bir kriz olacağını düşünüyorum. ABD’nin borçlanması artıyor, Bu nedenle cari açık da yükselecek. Bu durum, Merkez Bankası’nın (FED) faizleri daha çok artırma yerine para basmasına neden olacak. ABD Doları’nın değeri yüzde 30 düşebilir.

Dailo, ABD yönetimine çağrıda bulundu, ” “ABD Başkanı’nın, FED Başkanı’nın ve Senato ile Temsilciler Meclisi liderlerinin beklenmeyen durumlarda gerekli adımları atabilmeleri için acil ekonomik güç kanunu çıkarılmalı.” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası