Son Haberler

Dolar yılın son işlem gününde sakin

Dolar kuru, dün ABD’nin Türkiye’ye yönelik vize kısıtlamalarını kaldırmasıyla sert düştü. Yılın son işlem gününde piyasalarda düşük hacimli, yatay bir seyir izlenmesi bekleniyor.

TCMB’nin 14 Aralık toplantısından sonra aşağı yönlü hareket eden ve hafta başından itibaren yurt dışı piyasaların Noel tatilinde olması nedeniyle 3.80-3.82 dar bandında sakin bir seyir izleyen dolar kuru, dün ABD’nin Türkiye’ye yönelik vize kısıtlamalarını beklenmedik şekilde kaldırmasıyla 3.7655’e kadar geriledi ve 26 Ekim’den bu yana en düşük seviyesini test etti.

Dolar/TL saat 09:20’de 3.7860’dan işlem gördü. Aynı dakikalarda euro/TL 4.5260 ve sterlin/TL 5.0995 seviyesinde yer aldı.

Saat 10:00’da TÜİK kasım ayı dış ticaret verilerini, Turizm Bakanlığı ise kasım ayı yabancı ziyaretçi sayısını açıklayacak. Öte yandan Hazine’nin önümüzdeki üç aya ilişkin borçlanma programını da bugün açıklaması bekleniyor. Piyasalarda takip edilen bir diğer gelişme de 2018 yılı için asgari ücret açıklaması olacak. Dışarıda ise Almanya TÜFE (16:00) izlenecek.

Ancak tüm bu gelişmelerin piyasalarda yön belirleyici olması beklenmiyor. Küresel piyasalarda yıl sonu nedeniyle pozisyonlar büyük oranda kapatıldı ve yeni pozisyon açma istekliliği de

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası