Son Haberler
Doların ateşi düşmüyor.

Doların yine ateşi çıktı

Dolardaki küresel değer kazancı ve devam eden lokal endişelerle dolar/TL bu sabah 3.69’un üzerine çıkarak tarihi rekor kırdı. Euro da 3.88’i aşarak rekor tazeledi.

Geçtiğimiz hafta 3.64’ü aşan dolarda rekor yolculuğu yeni haftanın ilk işlem dakikalarından itibaren kaldığı yerden devam ediyor. Bu sabah dolar/TL, dolardaki küresel değer kazancı ve devam eden lokal endişelerle 3.65’i aşarak güne tarihi zirveden başladı. Açıldığı dakikadan itibaren kademeli olarak yükselişi sürdüren dolar kuru, hızla 3.69 seviyesinin üzerine çıktı. 3.6906’yı gören kurda işlemler şu dakikalarda 3.6875 TL’den geçiyor.

Euro da rekor kırıyor

Euro da doların rekor yolculuğuna eşlik ediyor. 3.8894’e kadar çıkarak rekor kıran euro, şu dakikalarda 3.8850 seviyelerinde hareket ediyor. Bankacılar kurda küresel piyasaların ve lokal siyasi gelişmelerin izleneceğini söylediler. Küresel piyasalarda dolar, geçtiğimiz Cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verilerinin maaş artışlarında bir ilerleme görüldüğünü göstererek 2017 için daha fazla faiz artışı ihtimalini güçlendirmesiyle beraber değer kazanıyor. Dolar endeksi 14 yılın zirvesinin hemen altında işlem görüyor.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası