Son Haberler

Dünya borsaları yükselişe geçti

Uluslararası borsalar, petrol fiyatlarındaki yükselişle prim yaptı. ABD’de de borsalar dün yükselen petrol fiyatlarıyla beraber değer kazanan enerji hisseleri öncülüğünde artışla kapandı. Bugün Asya borsaları ise Çin’den gelen pozitif verilerle pozitif seyir izledi.

ABD’de de borsalar dün yükselen petrol fiyatlarıyla beraber değer kazanan enerji hisseleri öncülüğünde artışla kapandı.

Dow Jones yüzde 0.94 artışla 17,721.25 puandan kapanırken, S&P 500 endeksi yüzde 0.97 yükseldi ve 2,061.72 puandan kapandı. Nasdaq da yüzde 0.8 arttı ve 4,872.09 puan oldu.

Bu sabah ABD vadelileri yine pozitif tarafta seyrini sürdürüyor.

Asya borsaları ise bugün Çin’den gelen pozitif ticaret verilerinin ekonomide istikrar oluşmaya başladığı umutlarını artırarak risk iştahını ve emtia fiyatlarını yükseltmesi sonrası pozitif seyir izledi.

Çin’den bugün açıklanan verilere göre ülkenin ihracatı Mart ayında yuan bazında yüzde 18.7 artış gösterirken, ithalat yalnızca yüzde 1.7 geriledi.

Yılın bu döneminde yeni yıl tatillerinden dolayı her ne kadar bu rakamlar normalden yüksek gelse de Şubat ayına göre gözle görülür bir artış yaşandı.

Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 1.4 yükselirken, Japonya Nikkei endeksi yüzde 2.4 artış kaydetti.

Avrupa borsalarının da ABD ve Asya borsalarını takip ederek yükselişle açılmaları bekleniyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası