Son Haberler

“Medya yeniliklere duyarsız kalamaz”

Katılımcıların bir hafta boyunca hem tasarım hem de haber konusunda uzmanlardan eğitim alacağı seminerin açılış konuşmasını Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yaptı.

“En tutucu tüketici gazete okurudur. Okuyucuyu küstürmeden değişime gidilmeli” diyen Ekrem Dumanlı, daha çoğulcu daha sesli bir dünyaya doğru giderken, Türkiye’nin bu değişime kayıtsız kalamadığı gibi medya sektörünün de bu değişimden uzak duramayacağını belirtti.

Dünyadaki büyük değişime ayak uyduramayan herkesin tasfiye olmaya mahkum olacağını vurgulayan Dumanlı, “Maalesef en tutucu, en geri sektörlerden biri medya. Ama medya değişmeli çünkü dünya değişiyor. Medya teknolojinin getirdiği yeniliklere kayıtsız kalamaz. Bu durumda değişimden başka çare kalmıyor. 19. asrı romancılar belirlemişti, bu değişimle bundan sonraki asır medyanın olacak. Değişime kayıtsız kalınamayan bu dönemde Zaman Gazetesi çok kritik bir rol oynuyor. Ama biz bunu sadece kendi kurumumuz için yapmıyoruz. Medya sektörünün toparlanması gerekiyor” diye konuştu.

Alanında uzman birçok yerli ve yabancı uzmanın eğitim vereceği 1T Tasarım Günleri bir hafta sürecek. Bir haftalık eğitimde seminer verecek isimler şöyle :

medya_yeniliklere_duyarsiz_kalamaz.jpgDünyaca ünlü tasarım danışmanı Dr. Mario Garcia, Gazeteci Cüneyt özdemir, Denver Post grafik editörü Jeff Goertzen, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, İllüstratör Cem Kızıltuğ, Yönetmen Sinan çetin , fotoğrafçı Reza, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Prof.Dr. Sadık Karamustafa, Adobe Yazılım Danışmanı Russell Vıers, Adobe Medya ve yayıncılık uzmanı Barış özcan, Sabah Gazetesi Görsel Yönetmeni ömer Bahar. Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Bülent Erkmen , Karikatürist Salih Memecan, Star Gazetesi Görsel yönetmeni “Levent Güneş, Hürriyet Görsel Danışmanı Reha Erdoğan , Radikal Görsel Yönetmeni Sertaç Bala

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası