Son Haberler

Erdoğan AİHM ve stokçulara sert çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan stokçulara, ittifak çalışmalarına ve Selahattin Demirtaş’la ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin serbest bırakılması talebine dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Faizlerde düşüşler devam ediyor. Politikalarımızın olumlu yansımasını görüyoruz” diyen Erdoğan şöyle devam etti:   “Piyasaları kontrol alma çalışmaları devam ediyor. Suistimaller var, stokçular gibi. Üzerine bakanlık kararlılıkla gidiyor. Asla taviz yok. Patates soğan stokçuları, sebze meyve stokçuları bedelini ödeyecekler. Tuvalet kağıtları ile ilgili pek çok depolama çalışması… Üzerine gideceğiz. Para cezası gibi müeyyidelerle ödeteceğiz.”

“MHP’yle SORUN YOK”

Milliyetçi Hareket Partisi’yle ittifak sürecine dair sorulara da yanıt veren Erdoğan, “Her iki tarafın açıklamalarını duyuyorsunuz, sorun yok. Seçim ittifakını her iki lider masaya yatırma fırsatı bulacağız. Her iki taraf için de iyi olabilecek sonuca varırız. Tabanlarında da beklentisi diye düşünüyorum” diye konuştu.

“AİHM’in KARARI BİZİ BAĞLAMAZ”

AİHM’in HDP Eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın yargılamasının makul sürede yapılmadığını belirterek serbest bırakılması talebini de değerlendiren Erdoğan, “AİHM kararları bizi bağlamaz. Bugüne kadar örgütle ilgili çoğu kararlar hepsi aleyhte. Karşılığında yapabilecek çok şeyler var. Karşı hamlemizi yaparız. Terör devam ediyor” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası