Son Haberler

Euroda yeni rekor

Dolarda yaşanan kısmi gevşemeye karşın, euro tarihi zirveyi yenileyerek güne başladı. Önceki gün tarihinde ilk kez 4 liranın üzerine çıkan euro, dün sabah 4.11’i aştı ve 4.1128’e kadar çıkarak rekor kırdı. Akşam saatlerinde dolarla birlikte rekorunu geliştiren euro/TL, piyasaların kapanış dakikalarında 4.1298’i gördü.

Dolarda yaşanan kısmi gevşemeye karşın, euro tarihi zirveyi yenileyerek güne başladı. Önceki gün tarihinde ilk kez 4 liranın üzerine çıkan euro, dün sabah 4.11’i aştı ve 4.1128’e kadar çıkarak rekor kırdı. Akşam saatlerinde dolarla birlikte rekorunu geliştiren euro/TL, piyasaların kapanış dakikalarında 4.1298’i gördü. Dolara karşı yaşadığı kazanımlar sonrasında TL karşısındaki rekorunu geliştiren euro, bu sabah ise 4.1804’e kadar çıktı. Kurda işlemler saat 10:21 itibariyle 4.11440’dan geçiyor.

Piyasaların gündemi

Piyasalar, siyasi ve jeopolitik gelişmeleri yakından takip ediyor. Döviz piyasalarında 24 Aralık tarihindeki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz toplantısı ile 27 Aralık tarihinde açıklanacak Fitch kararı beklenirken, yurt dışında ise 20 Ocak’ta Donald Trump’ın TSİ 19:00’da yapacağı açıklama bekleniyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası