Son Haberler

Faizsiz finans haber portalı yayına girdi

Faizsiz finans sektörünün en kapsamlı internet haber portalı faizsizfinans.net yayına geçti. K Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan Faizsiz Finans haber portalında, sektörün duayen isimleri, analizler yapıyor.  na başlayan FAİZSİZFİNANS.NET, dünyadaki ve Türkiye’deki faizsiz finans gelişmeleriyle ilgili sektörün referans kaynağı olma iddiasını taşıyor.

Faizsiz finans sektörü, hem dünyada hem de Türkiye’de kartopu gibi büyüyor. Her yıl yaklaşık yüzde 20 büyüme gerçekleştiren faizsiz finans, uluslararası bankaların da ilgi odağında. Dünyada faizsiz finans hacmi, 2 trilyon dolar civarında. Türkiye’de ise sadece katılım bankalarının aktif büyüklüğü 2015 yılı son<u itibariyle 130 milyar liraya ulaştı. Faizsiz bankacılık sistemi, 2015 yılında devletin de sektöre girmesiyle yeni bir ivme kazandı. Nitekim katılım bankalarının toplam şube sayısı, 10 bini aştı. Sektörde çalışanların sayısı ise 17 bine yaklaştı. Yakın bir gelecekte bu sayının 20 bine çıkması bekleniyor.

Öte yandan faizsiz borsa ve faizsiz sigortacılık ile faizsiz bono pazarı da Türkiye’de giderek büyüyor. Borsa İstanbul’da işlem gören faizsiz şirket hisselerinin performansını, yatırımcılar Katılım Endeksi ile  görebiliyor. Sukuk gibi faizsiz bono araçlarının ihracı da hergeçen gün artıyor. Kısacası, faizsiz finans sistemi dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir gelişme potansiyeline sahip.

İşte Türkiye’de faizsiz bankacılık, faizsiz borsa, faizsiz yatırım fonları,  faizsiz sigortacılık sektörlerinin tümüne hitap edecek Türkiye’nin ilk kapsamlı faizsiz finans sitesi yayına girdi.  Genel Yayın Yönetmenliği’ni deneyimli gazeteci, ekonomist Dr. Kazım Kılınç’ın, Yazı İşleri Müdürlüğü’nü deneyimli gazeteci Hayreddin Turan’ın yaptığı yaptığı FAİZSİZFİNANS.NET sitesinde birbirinden önemli isimler, analiz yapıyor. Duayen bankacı ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri Osman Akyüz, uzun yıllar Türkiye Finans’ta genel müdür yardımcılığı, Bank Asya’da ise bir süre genel Müdür olarak görev yapan, deneyimli bankacı Aydın Gündoğdu, katılım bankacılığının isim babası, Albaraka Genel Müdür Yardımcısı, deneyimli bankacı Temel Hazıroğlu, uzun yıllardır katılım bankacılığı sektöründe görev yapan, araştırmacı Aydın Yabanlı analizleriyle faizsiz finans sektörüne ışık tutacak.

K Medya Grubu bünyesinde yayın hayatına başlayan FAİZSİZFİNANS.NET, dünyadaki ve Türkiye’deki faizsiz finans gelişmeleriyle ilgili sektörün referans kaynağı olma iddiasını taşıyor.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler