Son Haberler

Fibabank, yeni bir ortak daha aldı

IFC ve EBRD’nin ardından Abraaj Group da Fibabanka’ya ortak oldu.

Fibabanka, TurkFinance B.V. (Abraaj Group) ile “Sermaye İştirak Sözleşmesi” imzaladığını duyurdu. Fibanka’dan cuma akşamı KAP’a yapılan açıklamada, sözleşme kapsamında TurkFinance B.V.’nin sermaye artırımı yolu ile Fibabanka’ya yüzde 9.95 oranında hissedar olmasına yönelik gerekli yasal ve idari izinlerin temini hususunda gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtildi.

‘Hedeflere daha hızlı ulaşacağız’

Ortaklıkla ilgili olarak Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin The Abraaj Group ile ortaklığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Dünya Bankası kuruluşu IFC ve EBRD’nin ardından Abraaj Group ile yapacağımız stratejik ortaklık sonrası, yabancı ortaklarımızın da vereceği katkı ile, Fibabanka’da büyüme hedeflerimize daha hızlı bir şekilde ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Abraaj Group Kurucusu ve Grup İcra Başkanı Arif Naqvi şunları söyledi:

‘Fibabanka, son derece çekici Türk bankacılık sektöründe çok hızlı büyüyen bir oyuncu ve biz bu büyümenin bir parçası olacağımız için çok heyecanlıyız. Ortağımız Sn. Hüsnü Özyeğin, kurduğu Fiba Holding’i Türk özel sektörünün öncü gruplarından biri haline getirmiş, Türk bankacılık sektöründe çok önemli başarılara imza atmıştır.’

Abraaj Group Ortağı, Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu ise şunları ekledi:

”Türk bankacılık sektörü kredi portföyü geçtiğimiz 10 yılda 10 kat büyüdü ancak Türkiye hanehalkı borçluluk oranı hala Euro Bölgesi’nin üçte biri seviyesinde. Fibabanka’yı piyasanın lider bankalarından biri yapma yolunda Hüsnü Özyeğin ve ekibiyle ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası