Son Haberler

Groupama’dan güvenli araç kullanımına katkı

Groupama Sigorta, trafik kazalarının azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla Intercity İstanbul Park ile iş birliğiyle yaparak Groupama Sürüş Akademisi’ni kurdu. Akademi’de trafikte daha güvenli bir sürüş için hazırlanan, teorik ve uygulama aşamalarını içeren özel bir eğitim programı sunuluyor.

Groupama Sigorta, Intercity İstanbul Park’ta ‘Groupama Sürüş Akademisi’ni başlatıyor. Intercity İstanbul Park’ta Groupama Sigorta ve Groupama Hayat Genel Müdürü Philippe-Henri Burlisson ile Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın imzalarıyla hayata geçirilen projede, güvenli sürüş eğitimi ile olası kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 yılı verilerine göre Türkiye’de her yıl yaşanan trafik kazaları, can ve mal kaybına sebep olurken kazaların yüzde 88’i sürücü hatasından kaynaklanıyor.

Burlisson: “Artık Türkiye’de yollar daha güvenli olacak”

Groupama Sürüş Akademisi’yle ilgili görüşlerini aktaran Groupama Sigorta ve Groupama Hayat Genel Müdürü Philippe-Henri Burlisson, “Groupama Sigorta olarak bu anlaşmayı imzalamak bizi mutlu etti çünkü artık Türkiye’de yollar daha güvenli olacak. Kaza durumunda kasko sigortalımıza hasar ödemesi yapmakla yetinmiyor, her yıl yüzlerce cana mal olan kazaları önlemek amacıyla harekete geçiyoruz. Kasko branşında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olarak sigortalılarımıza zor yol koşullarında araç kullanırken uygulayacakları teknikleri öğreterek onları, ailelerini ve toplumu kazalardan korumayı hedefliyoruz. Adı üstünde, bu bir Akademi. Sürücü kursu değil. Burada çok özel ve teknik bilgiler uygulamalı olarak veriliyor. Intercity ile partner olmak bizim için çok iyi, çünkü aynı dili konuşuyoruz. Aynı vizyonu paylaşıyoruz. Bu merkezin uzmanlığı ile Groupama’nın yol güvenliği konusundaki deneyimini bir araya getirerek sinerji oluşturacağız. 11 sürüş akademisi ile ortak çalışmalar yürüten Groupama Grubu, bu alandaki deneyimini uluslararası arenada öncelikle Groupama Türkiye’ye aktaracak.’ dedi.

Ak: “100 bin sürücü ve yolcunun trafikte daha güvenli seyahat edebilmesine katkı sağladık”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ise görüşlerini şöyle dile getirdi: “Intercity İstanbul Park’ı devraldığımız ilk gün itibariyle trafik terörüne dur demek için, Türkiye’nin en büyük yol ve sürüş güvenliği merkezi olan Intercity Sürüş Akademisi’ni hayata geçirdik. 2013 yılından bugüne kadar verdiğimiz eğitimlerle 100 bin sürücü ve yolcunun trafikte daha güvenli seyahat edebilmesine katkı sağlarken, maddi hasarlı kazalar ile oluşan yüz milyonlarca TL değerinde milli servetimizin kaybını önledik. Avrupa standartlarının da üstünde bulunan tesisimize, Fransa’da 11 merkezde eğitim veren Groupama Sürüş Akademisi’ni dahil etmekten memnuniyet duyuyoruz. Özellikle Groupama tarafından uluslararası alanda tercih edilen ilk ve tek sürüş akademisi olmak bizleri gururlandırdı. Ülkemizde trafik kültürünü oluşturmak adına çaba göstermeye, memleketimize fayda sağlamaya hız kesmeden devam edeceğiz.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası