Son Haberler

Haber Turu

Dünyanın en gelişmiş video teknolojisi Turkcell’de

Turkcell’in kullandığı sistem, data optimization teknolojisi videoların daha hızlı indirilmesini, açılmasını ve takılmamasını sağlayan teknolojidir. Bu teknoloji aynı zamanda internet sayfalarının ve internet tabanlı uygulamaların da daha hızlı açılmasını sağlar. Video teknolojisi, videoların ve internet sitelerinin hızlı indirilmesini ve takılmadan açılmasını sağlayan, dünyada lider operatörler tarafından yaygınca kullanılan en gelişmiş teknolojidir ve internet kullanıcılarına sağlanıyor.

aa_64.png


Yeni Peugeot 508 tasarımıyla büyülüyor

Fransız devi Peugeot, yeni 508’in lansmanı için tarihi kent Mardin’i seçti. Farklı tasarım, farklı bir sürüş deneyimi ve etki yaratan teknolojisiyle dikkat çeken yeni 508; Mardin’de gerçekleştirilen tanıtımda sürücülerin testinden tam puan aldı. Yenilenen yüzüyle görücüye çıkan Peugeot‘nun D Segmentindeki temsilci 508, yeni dönemde; daha iddialı dış stiliyle ve geliştirilen teknolojik yenilikleriyle, farklı bir sürüş deneyimi sunuyor.

aa_65.png

Dünyagöz 18 merkezde 1500 personelle hizmet veriyor

1996 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, gözün tüm branşlarında sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle 365 gün, 24 saat göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara çözüm getiriyor. ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz, yurt içi ve yurt dışında toplam 18 merkezde 150 kişilik deneyimli medikal kadrosu, 1500’e yakın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla ilkeli sağlık hizmeti veriyor.

aa_66.png

Deloitte‘un global cirosu yıllık 34,2 milyar dolar

aa_67.png

Deloitte üye firmaları 31 Mayıs 2014 tarihinde kapanan mali yıl için toplam 34,2 milyar dolarlık rekor gelir açıkladı. Büyüme seyrini üst üste beş yıldır devam ettiren Deloitte‘un sunduğu hizmetlere talep tüm bölgelerde arttı. Kurumun toplam gelirleri, yerel para birimlerinde yüzde 6,5‘lik, USD bazında ise yüzde 5,7‘lik bir büyüme elde etti. Büyüme söz konusu olduğunda, gerçekleştirdiği çift haneli (yerel para biriminde %10,3) büyüme ile Danışmanlık Hizmetleri ön plana çıkarken, onu Vergi & Hukuk (%7,7), Finansal Danışmanlık (%6,8), ve Kurumsal Risk Hizmetleri (% 4,2) takip etti. Deloitte, denetim hizmetlerinde kalite artışını sağlamak adına yapmış olduğu yatırımların da katkısı ile, %2,5‘lik bir büyüme kaydetti.

Plastik ambalaj sektörünün kalbi İstanbul’da attı…

Türkiye’de bu yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi, Fildişi Sahili, Kazakistan, Kırgızistan, Karadağ, Myanmar, Nijerya, Sudan, Vietnam, Zimbabve, Belçika, Almanya ve İtalya’nın dahil olduğu birçok ülkenin katılımı ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin yoğun katılımıyla 17 Eylül‘de Hilton İstanbul Bosphorus Hotel‘de düzenlendi. Kongrede, plastik gıda ambalajlarıyla ilgili birçok popüler konu masaya yatırıldı. Ambalaj Atık mevzuatındaki yenilikler, PET Şişenin iç bölümünün Cam (silisyum dioksit) ile kaplandığı ‘Cam PET’, hammadde ve ambalaj fiyat trendleri, geri dönüşümde kullanılan yeni ayrıştırma yöntemleri, gıdaya temas eden malzeme mevzuatı ve biyobozunur plastik ürünler bunlardan sadece birkaçıydı.

Ziraat Bankası’ndan emekliye indirimli tatil

Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilere, Jolly Tur’dan yapacakları tatil rezervasyonlarında indirim imkanı! Tek yapılması gereken kimlik belgesi ve Ziraat Bankası kredi kartı veya Bankkartı ile Jolly Tur’a başvurmak. Yıl içinde farklı dönemlere göre, yaz otelleri, kültür turları, sağlık turları/kaplıcalar için çeşitli paketler ve cazip indirim seçenekleri emeklileri bekliyor. Emekli maaş müşterileri, beraberlerinde en fazla 4 kişiyle birlikte tatil fırsatından yararlanabiliyor.

aa_68.png

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası