Son Haberler

IC Holding, yenilenebilir enerjideki yatırımlarını “IC Enterra Yenilenebilir Enerji” çatısı altında gerçekleştirecek

ANKARA (AA) – IC Holding, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını "IC Enterra Yenilenebilir Enerji" çatısı altında bir araya getirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, doğanın gücüyle sürdürülebilir bir geleceğin inşasına katkı sunmayı hedefleyen IC Holding, enerji sektöründe 25 yıla uzanan uzmanlığıyla yenilenebilir enerji alanında yaptığı yatırımlarını IC Enterra çatısı altında topladı.

IC Holding'in enerji sektöründeki 25 yıllık deneyimi ile kurulan IC Enterra Yenilenebilir Enerji şirketinin, bünyesinde hidroelektrik, güneş enerji santralleri ile rüzgar ve enerji depolamaya yönelik yatırımlar yer alıyor.

Dinamik, aydınlık ve umut dolu bir geleceği mümkün kılmak misyonuyla yola çıkan, adını enerjinin "en"inden ve yerküre anlamına gelen "terra"dan alan IC Enterra'nın temelinde sürdürülebilir bir gelecek, doğadan aldığını doğaya vermek ve gezegene saygılı bir üretim felsefesi bulunuyor. Şirketin bu bakış açısı, özel olarak tasarlanan logosunda da yer alıyor. Terra'yı simgeleyen "toprak, hava, su ve ateşi" logosunda taşıyan IC Enterra Yenilenebilir Enerji, "dünya için enerji üretirken dünyayı korumayı" hedefliyor.

Sürdürülebilir bir geleceğin inşasında yer almak hedefi ile yola çıkan IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin bünyesinde Trabzon, Erzincan, Tokat, Mersin, Giresun’da elektrik üretimine devam eden 9 hidroelektrik santrali (HES) bulunuyor. Toplam kurulu gücü 388 megavat olan ve yılda ortalama 1 milyar 400 bin kilovatsaat elektrik üreten söz konusu santraller yaklaşık 935 bin konutun yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip.

Mevcut HES'lerin yanı sıra rüzgar ve güneş santrali projeleri bulunan IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin Hatay'da 136 megavat ve Erzincan’da hibrit 61 megavat olmak üzere toplam 197 megavat kurulu güçte güneş yatırımları da devam ediyor.

Öte yandan, şirketin geleceğe dönük projeleri arasında yenilenebilir enerji kaynaklarından maksimum düzeyde yararlanma imkânı sağlayan depolamalı RES ve GES projeleri de yer alıyor. IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin Türkiye’nin en büyük ikinci YEKA kapsamındaki GES projesi ile ilgili çalışmaları devam ediyor.

Enerji sektöründeki uzmanlığını Türkiye'nin dışına da taşımayı planlayan şirket, küresel ölçekte yenilenebilir enerji projelerini hayata geçirmeyi, enerjide dönüşüme öncülük etmeyi amaçlıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Site Haritası