Son Haberler

ING Bank’ta üst düzey atama

ING Bank Türkiye’nin Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Barbaros Uygun kariyerine yurt dışında, yine ING çatısı altında, terfien devam etmek üzere görevinden ayrılıyor. Uygun’dan boşalan koltuğa ING Bank Türkiye’nin Dağıtım Kanalları, CRM ve İş Ortaklıkları Direktörü Alper Gökgöz 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla terfien atanıyor.

ING Bank Türkiye’de Bireysel Bankacılık, bankanın dijital dönüşümüne büyük katkı sağlayan Alper Gökgöz’e emanet olacak. ING Bank Türkiye’ye 2012 yılında katılan Alper Gökgöz, dijital kanalların en yeni teknolojilerle müşteri odaklı dönüşümüne liderlik etti ve ING Bank Türkiye’nin sektördeki en iyi dijital bankalardan biri haline gelmesinde önemli rol oynadı.

ING Bank Türkiye’nin bankacılık uygulaması ING Mobil’i yenilikçi fonksiyonlarla geliştirerek mobil bankacılık kullanıcı sayısını son iki yılda iki katına çıkaran Gökgöz, Banka’nın Stratejik İş Ortaklıkları modelinin kurulmasında öncü oldu.

İcra Kurulu üyeliğine yükselen Gökgöz, üstlendiği Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevi kapsamında bankanın müşteri deneyimi ve akıllı teknoloji kullanımı vizyonuyla paralel olarak bankacılık işlemlerinin daha kolay ve daha dijital olmasına yönelik çalışmalara liderlik edecek.

Atamayı değerlendiren ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, “Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak Alper Gökgöz ile yıllardır yatırım yaptığımız “Eski Köye Yeni Âdet” bankacılık stratejimizin daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Temeline inovasyon, teknoloji ve büyük veriyi koyduğumuz bireysel bankacılık stratejimiz, Gökgöz’ün liderliğinde müşteri ve çalışan mutluluğu odaklı olarak hız kazanacaktır. ” dedi.

Barbaros Uygun’un yurt dışında terfien geleceği görev ile ilgili açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.

Alper Gökgöz kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gökgöz, İşletme yüksek lisans diplomasını Harvard Business School’dan aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi’nde Yönetici Liderlik programını tamamladı. İş yaşamına 2005 yılında McKinsey & Company İstanbul ofisinde başlayan Gökgöz, aynı şirketin Amsterdam ofisinde de görev yaptı. Kariyeri boyunca finans alanında birçok uluslararası şirkete stratejik konularda danışmanlık yapan Gökgöz, 2012 yılında Dijital Bankacılık Grup Müdürü olarak ING Bank Türkiye bünyesine katıldı.

Alper Gökgöz, evli ve 1 çocuk babasıdır.

1512659653_Alper_G__kg__z

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası