Son Haberler

İş dünyasının acı kaybı

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Dedeman Holding’den yapılan açıklamaya göre, Murat Dedeman bugün vefat etti.

MURAT DEDEMAN KİMDİR?

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman 1951 yılında Ankara’da dünyaya geldi.

TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisi’nden mezun oldu.

Üniversite eğitiminin ardından babası Mehmet Kemal Dedeman’ın yanında iş hayatına atılan ve uzun süre Dedeman Topluluğu’nun birçok yönetim kademesinde görev alan Murat Dedeman, 1992 yılından bu yana Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütüyordu.

Bugüne kadar Türkiye’nin birçok bölgesinde sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde eğitim ve sağlık projeleri ile gündeme gelen Murat Dedeman, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Umut Vakfı, Kayak Federasyonu ve TED Kolejleri Vakfı’nın Başkanlığını üstlendi.

Dedeman ayrıca, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda da görev aldı.

Murat Dedeman’ın naaşı yarın Tarabya Ferahevler Dedeman Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek.

 

Dedeman Hotels@dedemancom

Sn. Murat Dedeman’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Cenazesi 27 Temmuz Cumartesi günü Tarabya Ferahevler Dedeman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Yeniköy Mezarlığına defnedilecektir. Taziyeler 29 Temmuz 17:00’a kadar Dedeman İstanbul Oteli’nde kabul edilecektir.

Resmi Twitter'da görüntüle
27 TEMMUZ’DA DEFNEDİLECEK

Türk turizminin önemli isimlerinden olan Dedeman’ın cenazesi, 27 Temmuz Cumartesi günü Tarabya Ferahevler Dedeman Cami’nde kılınacak öğle namazına müteakip Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek. Taziyeler 29 Temmuz 17:00’a kadar Dedeman İstanbul Oteli’nde kabul edilecek.

TURSAB’DAN AÇIKLAMA

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımladı. Başkan Firuz Bağlıkaya imzalı yazıda, “Çok uzun yıllar birlikte çalışma onurunu yaşadığım, ülkemizi uluslararası turizm arenasında en iyi şekilde temsil edebilmek adına beraberce emek verdiğim, yol arkadaşı olmaktan her zaman gurur duyduğum değerli dostum; Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman’ı kaybetmenin derin ve tarifsiz üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet; başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyor, Bugüne kadar ülkemiz turizmine yapmış olduğu sayısız katkı için minnet duygularımı paylaşmak istiyorum. Türkiye çok değerli bir iş adamı ve turizmciyi kaybetti. Başımız sağ olsun.” ifadelerine yer verildi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası