Son Haberler

ARNAVUTLUK`A VİZESİZ UÇUŞ KEYFİ

1996 yılında Arnavutluk’a uçmaya başlayan THY, bugün itibariyle günde 2 sefer düzenlediği Tiran’a haftada toplam 14 sefer yapıyor. Türkiye ile Arnavutluk arasında vize uygulanmadığının altını çizen THY Tiran Müdürü Sedat Şimşek şu açıklamalarda bulunuyor: ‘Keyifli ve konforlu yolculuk 1 saat 40 dakika sürüyor. İstanbul’dan, Tiran’a gitmek isteyen yolcularımız, sabah 07:30 (lokal saatle) kalkan uçakla Arnavutluk’a saat 08:10’da ulaşabiliyor. Tiran’dan, İstanbul’a dönüş için akşam seferlerimiz mevcut. Arnavutluk’tan saat 20: 40’ta kalkan uçağımız 23:20’de İstanbul’a iniyor. özetle günübirlik seyahatler için oldukça iyi bir zamanlamayla yolcularımıza hizmet sunuyoruz. Türkiye’den, Arnavutluk’a gelen ziyaretçiler, komşu ülkelere kara yoluyla rahatça ulaşabiliyor ve bunun için Türk vatandaşlarına vize gerekmiyor. Bu anlamda iş adamlarımızın yanında, hafta sonu tatil için gelenler için de cazip şartlar söz konusu.”

Avrupa’ya yakınlığı nedeniyle Arnavutluk’un önemli bir ülke olduğunu belirten Şimşek, ülke genelinde toplam 45 acente ile çalıştıklarını söylüyor. Bu acentelere bağlı olan alt acentelerle birlikte çalıştıkları toplam acente sayısının 200’e ulaştığını belirten Şimsek, “yolcularımıza en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Havaalanı ve şehir merkezindeki ofislerimiz en kaliteli hizmeti vermek adını kendini sürekli yeniliyor. Operasyonlarımızı Airbus 319-320 ve 321 ile gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 738 uçak tipini de kullanıyoruz. Dış transit yolcu sayımız, toplam yolcu sayımızın yüzde 50’sini oluşturuyor. Yolcu profilimizde ağırlığı iş adamları alıyor. Türkiye ile Arnavutluk arasında ticaret yapan veya diğer ülkelerle ticari ilişkileri olan iş adamları en fazla aşıdığımız kesim. Başka ülkelerde yaşayan Arnavutların idiş-gelişleri için bir etnik trafikle beraber, turistlik amaçla seyahat edenler de var” şeklinde açıklama yapıyor.

aa_89.jpg

THY’nin, Arnavutluk’taki havacılık sektöründe söz sahibi olduğunu da açıklayan Şimşek; “Türkiye, Uzak Doğu ve Amerika’yı hesaba kattığımız zaman pazarın yüzde 80’lik kesimi bizim elimizde. Dünyanın en çok noktasına uçan bir havayolu şirketi olarak her geçen gün biraz daha büyüyen bir networka sahibiz. Her yıl, önceki yıla göre yolcu sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Arnavutluk, Türkiye için yabancı bir ülke değil. Bu ülkeye ayak bastığınız andan itibaren hiçbir yabancılık çekmiyorsunuz. İş veya turistlik seyahat için Arnavutluk’a gelenler, kendilerini kendi ülkesindeymiş gibi hissediyor” diyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası