Son Haberler

Marka bulmak artık daha kolay!

MarkArt ile marka oluşturmak artık zaman kaybı değil. MarkArt gidilecek yolu kısaltan ve maliyetleri azaltan bir program.

İyi bir markanın oluşumunda en önemli etken iyi bir marka olan ismi veya işareti belirlemekten geçiyor. Tüketici tercihini kazanacak bir markayı oluştururken markanın; zihinlerde yer edecek, Türkiye’de ve yurtdışında tescil edilebilecek, pazar payımızı arttıracak, sektöre yeni bir dinamik ve enerji getirecek nitelikte olması, firmayı geleceğe taşıyan önemli bir araçtır. Bu özellikleri nedeniyle marka bulmak için harcanacak zaman ve para gelecekte elde edilecek değerlerle kıyaslandığında deryada damla bile değil. Başlangıçta bu temel özellikleri içeren markayı bulamayanlar firmalar, sonraki yıllarda bunun bedelini ödüyor. Marka oluşturmak zaman kaybı değil gidilecek yolu kısaltan ve maliyetleri azaltan bir programdır.

AYIRT EDİCİ ÖZELLİK MARKANIN KENDİSİ

Ülkemizdeki tanınmış yerel ve dünya markalarının hikayelerine baktığımızda en önemli özelliklerinin anlamlı kelimelerden oluşması değil anlamlı bir işaret olarak konumlandırılmış olduklarını görüyoruz. Çünkü ayırt edici özelliğe sahip olan bu işaret markanın kendisidir. Marka bulmak için firmaların kendilerinin zaman harcaması gerekmez. Bunun için; firmaların bulunduğu sektör, müşteri ve rakiplerini de dikkate alarak tescile uygun, doğru markayı MarkArt hizmeti sağlıyor.

MARKA BULMADA ZORLANMAYIN

Türkiye’de ve yurtdışında tescilinin mümkün olup olmayacağının araştırmasının yapıldığı bu hizmet marka bulmada ve marka oluşturmada sıkıntı yaşayan sektörlere yeni bir açılım getirecektir. Firmalarımız yeni marka bulmada zorlanmadan yüzlerce alternatif işaret veya isim üzerinden çalışmalarını sürdürme imkanına kavuşmuş oldukları için yukarıda belirttiğimiz özelliklerde markalara da sahip olacaklardır. Ayrıca pazarın değişen yapısına ve tüketici guruplarına göre markalar kullanan firmalarımız, gelecekte kullanacakları bu markaları tescil edilmeden kullanma riskini ortadan kaldırmış olacaklardır.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası