Son Haberler

Mevzuat Uyum Konferansı 14 Aralık’ta gerçekleştirilecek

Mevzuat uyum fonksiyonunun etkili işlemesi ve geliştirilmesi konusunda rehberlik etmek, iyi uygulamaların savunuculuğunu yapmak ve mevzuat uyum profesyonellerinin yetkinliklerini geliştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Mevzuat Uyum Derneği, önemli etkinliklerle adından söz ettiriyor.

Mevzuat Uyum Derneği tarafından düzenlenen II. Mevzuat Uyum Konferansı “Düzenlemelerin Dönüştürücü Gücü ve Mevzuat Uyumun Katalizör Rolü” başlıklı konferans, 14 Aralık 2022 tarihinde 09.30-17.30 saatleri arasında Büyükdere Cad. No: 110 Esentepe-Şişli/İstanbul adresindeki Türkiye Sigorta Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda fiziksel ortamda gerçekleştirilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Sayın Mehmet Ali Akben, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Sayın İbrahim Ömer Gönül, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanı Sayın Mehmet Akif Eroğlu, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Sayın Atilla Benli ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gürdoğan Yurtsever’in açılış konuşmalarıyla başlayacak etkinlikte aşağıdaki başlıklarda oturumlar gerçekleştirilecek.

  • Suç Gelirlerinin Aklanmasıyla Mücadelede Öncelikler ve Risk Yönetimi
  • Metaverse ve Kripto Para Evreninde Mevzuat ve Uyum
  • Yaptırımlar ve Ambargolara Uyumda Risk Hassasiyeti
  • Regülasyon Teknolojilerinde Yapay Zeka Kullanımı ve Etkileri
  • Finansal Kapsayıcılıkta Dijitalleşmenin, Mevzuatın ve Uyumun Rolü
  • Bir Uzmanlık Alanı ve Meslek Olarak Mevzuat Uyum
  • İklim Değişikliğinin Mevzuat Düzenlemelerine ve Uyuma Etkisi

Konferans oturumlarında alanlarında uzman yönetici ve akademisyenler düzenlemelerin sektörleri ve ekonomileri dönüştürücü gücü ve bu süreçte mevzuat uyumun katalizör rolüne ilişkin kıymetli görüşlerini paylaşacaklar.

Konferansın ana sponsorları Türkiye Sigorta, Türkiye Hayat ve Emeklilik, Nice Actimize/DVA Bilgi Teknolojileri, Fineksus, H3M.IO, Refinitiv, Sanction Scanner ve Lexpera firmaları olacak.

Konferans sponsoru olarak ise Yapı Kredi Bankası, Deloitte, EY Türkiye ve Ünsped Gümrük Müşavirliği destek verecek.

Konferansın Destekleyen Kuruluşları ise Garanti BBVA, KPMG Türkiye, FinTech İstanbul ve InsurTech Hub olacak.

Turcomoney, ProCompliance ve Sigorta Dünyası ise Medya Sponsoru olarak destek verecek.

Konferans programına Derneğin resmi internet sitesi www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir ve katılım için kayıt yapılabilir.

GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞIYORUZ

Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever; “Mevzuat düzenlemelerine uyum sağlanması ve oluşabilecek uyumsuzluk risklerinin etkili bir şekilde yönetilebilmesi bakımından önemli bir işlev gören mevzuat uyum fonksiyonunun geliştirilmesi ve gündeme taşınması amacıyla Mevzuat Uyum Derneği olarak konferans, seminer, webinar gibi çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Çalışma gruplarımızda birçok üyemiz gönüllü olarak görev alıyor ve çalışmalarımıza katkı sağlıyor. 2021 yılında çevrim içi olarak I. Mevzuat Uyum Konferansı’nı düzenlemiştik ve büyük ilgi görmüştü. Bu kez 14 Aralıkta II. Mevzuat Uyum Konferansı’nı Düzenlemelerin Dönüştürücü Gücü ve Mevzuat Uyumun Katalizör Rolü” temasıyla yüzyüze gerçekleştireceğiz” dedi.

Yurtsever, konferansla ilgili şu bilgileri veriyor:

BDDK, SPK, SEDDK ve TSB Başkanlarımızın değerli katılımları ve açılış konuşmalarıyla başlayacak konferansımıza alanında uzman pek çok konuşmacı katılacak ve görüşlerini paylaşacak. Konferansımızda mevzuat uyumun gündemindeki önemli başlıklar arasında yer alan suç gelirlerinin aklanmasıyla mücadele, metaverse ve kripto para, yaptırım ve ambargolar, regülasyon teknolojileri, finansta dijitalleşme, iklim değişikliği ile bir uzmanlık alanı ve meslek olan mevzuat uyumun fonksiyonları hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapılacak. Konferansta gerçekleştirilecek oturumların mevzuat uyum fonksiyonu ve mesleğinin gündeme taşınması ve geliştirilmesi konusunda önemli katkılar sağlayacağına ve bu alanda görev yapan profesyoneller ile kurumlarımıza değer katacağına inanıyoruz. Görev yaptıkları kuruluşlarda mevzuat düzenlemelerini uygulamak, yorumlamak, yönlendirmek, kontrol etmek ve denetlemekle görevli tüm yöneticileri, her seviyede çalışanları, akademisyenleri ve diğer tüm ilgilileri konferansımıza davet ediyoruz. Konferansın hazırlanmasında katkı sağlayan Derneğimizin kurulları ve çalışma komitelerindeki üyelerimize, tüm konuşmacılarımıza, katılımcılarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) ile ilgili daha detaylı bilgiye www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası