Son Haberler

Mevzuatın duayenleri bu konferansta buluşacak

Mevzuat uyum fonksiyonunun etkili işlemesi ve geliştirilmesi konusunda rehberlik etmek, iyi uygulamaların savunuculuğunu yapmak ve mevzuat uyum profesyonellerinin yetkinliklerini geliştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association), I.  Mevzuat Uyum Konferansı’nı düzenleyecek.

Turcomoney’nin medya sponsoru olduğu “Düzenlemelerin Değişen Dünyası ve Mevzuat Uyum” başlıklı konferans, 26 Kasım 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Konferans, I. Mevzuat Uyum Konferansı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali AkbenKişisel Verileri Koruma Kurumu Başkan Yardımcısı Cihan Kanlıgöz ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Konferansın ilk oturumu “Değişen Düzenlemeler ve Artan Uyum Risklerinin Yönetimi” başlığını taşıyor. ICC Türkiye Bankacılık Komisyonu Başkanı Abdurrahman Özalp, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Şenol’un katılacağı oturumda, son dönemde hızla değişen düzenlemeler nedeniyle artan uyum risklerinin yönetiminde dikkat edilmesi gereken hususlar değerlendirilecek.

Koç Holding Baş Hukuk ve Uyum Müşaviri Yardımcısı Rana Günay Hoffman ve Mevzuat Uyum Derneği Genel Sekreteri Vural Göral’ın katılacağı “Mevzuat Uyum Programının Unsurları ve Başarı Faktörleri” oturumunda, kuruluşların kompleks düzenlemelere uyum sağlaması bakımından büyük önem taşıyan mevzuat uyum programları örnek uygulamalarla aktarılacak.

“Uyum Risklerinin Yönetiminde Regülasyon Teknolojilerinin (Reg-Tech) Rolü” oturumunda; İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, Fineksus Genel Müdürü Ahmet Vefik Dinçer ve DVA Bilgi Teknolojileri Yönetici Ortağı Gökhan Gözütok bu alandaki tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacak.

Öğle arasından sonra gerçekleştirilecek “Finansta Dijitalleşme ve Mevzuat Uyum” oturumuna; BDDK Bilgi Sistemleri Uyum Dairesi Başkanı Mustafa Aydın ile Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tolga İncaz katılacak. Oturumda, son dönemde bankacılık ve finansta dijitalleşmeyi artıran düzenlemeler ile finansta dijitalleşmenin geleceği kapsamlı olarak ele alınacak.

“Aklamayla Mücadelede Yeni Yaklaşımlar ve Düzenlemeler” oturumunda; H3M – Helping Humans Help Machines Yönetici Ortağı Dr. Tolga Kurt, My Security Analytics Genel Müdürü ve Kurucusu Mesut Demirbilek ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fulya Kaptan Güngör tarafından bu alanda son dönemdeki önemli düzenlemeler ve yeni teknolojik gelişmeler değerlendirilecek.

“Yönetim Kurulu Perspektifinden Mevzuat Uyum” oturumunda ise Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Sezgin, Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi Durmuş Ali Kuzu, ING Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Semra Kuran ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever yer alacak. Oturumda, mevzuat düzenlemelerine uyum sağlanmasında yönetim kurullarının rolleri ve sorumlulukları geniş bir perspektifle ele alınacak. Konferans, bu oturum ile sona erecek.

Konferansın ana sponsorları Fineksus, Nice Actimize, DVA Bilgi Teknolojileri, H3M.IO ve My Security Analitics firmaları olurken, medya sponsorları olarak Turcomoney, Fintech İstanbul ve Procompliance destek verecek.

Konferans programına Derneğin resmi internet sitesi www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir ve aynı bağlantıda yer alan form doldurularak konferansa ücretsiz olarak katılım sağlanabilir.

“MEVZUAT DÜZENLEMELERİNE UYUM SAĞLAMAK VE RİSKLERİ AZALTMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever; “Mevzuat düzenlemelerine uyum sağlanması ve oluşabilecek uyumsuzluk risklerinin etkili bir şekilde yönetilebilmesi bakımından önemli bir işlev gören mevzuat uyum fonksiyonunun geliştirilmesi bakımından Mevzuat Uyum Derneği olarak pek çok faaliyet yürütüyoruz. Düzenlediğimiz I. Mevzuat Uyum Konferansı da bu çabalarımızın ileri bir adımını oluşturuyor. Konferansımıza başta BDDK ve KVKK gibi düzenleyici otoritelerin temsilcileri olmak üzere alanlarında uzman isimler katılıyor. “Düzenlemelerin Değişen Dünyası ve Mevzuat Uyum” temasıyla gerçekleştireceğimiz konferansta yapılacak oturumların mevzuat uyum fonksiyonunun gündeme taşınması ve geliştirilmesi konusunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Mevzuat Uyum Konferanslarını her yıl geliştirerek tekrarlamayı planlıyoruz. Görev yaptıkları kuruluşlarda mevzuat düzenlemelerini uygulamak, yorumlamak, yönlendirmek, kontrol etmek ve denetlemekle görevli tüm yöneticileri, her seviyede çalışanları, akademisyenleri ve diğer tüm ilgilileri konferansımıza davet ediyoruz. Konferansın hazırlanmasında katkı sağlayan Derneğimizin kurulları ve çalışma komitelerindeki üyelerimize, tüm konuşmacılarımıza, katılımcılarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KONFERANSA BÜROKRASİNİN TEPE İSİMLERİ VE UZMANLAR KATILACAK

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası