Son Haberler

Peugeot 308 SW’yi görücüye çıkardı

Peugeot markası, yeni 308 SW’yi görücüye çıkardı. Peugeot’nun ilk kez kompakt hatchback modeli yeni Peugeot 308’de gösterdiği yepyeni tasarım dili bu kez yeni Peugeot 308 SW’de karşımıza çıkıyor. Station Wagon segmentinin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan modern bir otomobil olarak tanıtılan yeni Peugeot 308 SW, gösterişli bir profile ve sofistike bir arka kısma sahip etkileyici tasarımıyla dikkat çekiyor.

Yeni nesil teknoloji özelliklerinin yanı sıra zengin motor seçenekleriyle yollarla buluşmaya hazırlanan Yeni Peugeot 308 SW’nin; benzinli, dizel ve şarj edilebilir hibrit olmak üzere 3 farklı motor ve 7 farklı motor – şanzıman kombinasyonu bulunuyor. Yeni Peugeot 308 SW, 4,64 metre uzunluk ve 2,73 metre dingil mesafesiyle geniş bir iç mekân sunarken, normal kullanımda 608 litre olan ve arka koltukların katlanmasıyla 1634 litreye kadar ulaşan geniş bagaj hacmiyle de segmentinin beklentilerine tam anlamıyla yanıt veriyor. Yeni Peugeot 308 SW’nin 2022 yılında yollarla buluşması hedefleniyor.

Yeni Peugeot 308 SW, önden bakıldığında yeni Peugeot logosuna ev sahipliği yapan çağdaş görünümlü ön ızgarayla dikkat çekiyor. Yeni ızgaranın tasarımı ve görünümü özel ızgara deseniyle güçlendiriliyor. Teknoloji alanındaki gelişmelerin modern tasarıma uyarlaması olarak sürüş destek sistemlerine ait radar, logonun arkasına gizleniyor ve ızgaranın görünümünü bozmuyor. Plakalık ise ön tamponun alt kısmında kendine yer buluyor. Baz donanım seviyesinden itibaren LED ön farlarla gelen Yeni Peugeot 308 SW’nin dinamik karakterine katkıda bulunmak için farlar keskin tasarımıyla dikkat çekiyor. Bu farlar, ön tampondaki aslan dişi şeklindeki gündüz farlarıyla görsel olarak uzatılıyor. Işık imzası, gündüz ve gece ilk bakışta hemen fark edilebilen güncel Peugeot tasarım kimliğiyle örtüşüyor.

Tasarım sürecinde karakterli ve arzu nesnesi bir görünümün hedeflendiği yeni Peugeot 308 SW’de, tıpkı hatchback gövde tipinde olduğu gibi tavan çizgisi, iç mekândan ödün vermeden sportif ve dinamik bir görünümle uzanıyor. Hatchback versiyona kıyasla 55 mm daha uzun olan dingil mesafesi daha olgun bir siluet sunarken, daha geniş bir arka koltuk oturma alanı sunuyor. Yeni Peugeot 308 SW’nin arka kısmı ise, yeni Peugeot 308 ile aynı şekilde derinlemesine şekillendirilmiş ve buna bağlı olarak ışık yansımaları sunan karakteristik tasarım temasına sahip olmasıyla dikkatleri çekiyor. Tavana göre daha keskin alçalan yan cam kesiti, yeni Peugeot 308 SW’ye segmentinin en dinamik siluetini de kazandırıyor. Arka kısımda hatchback versiyon ile aynı ince tam LED stop lambaları kullanıyor, ancak onları birbirine bağlayan siyah şerit burada kullanılmıyor. Peugeot 308 SW bunun yerine, eklenen hacmi yansıtmak ve ek alana dikkat çekmek için özellikle arka kısımda üstyapıya odaklanıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası