Son Haberler

Bakan Berat Albayrak istifa etti mi?

Bu akşam saatlerinde sosyal medyada paylaşılan bir haber, kamuoyunun gündemine oturdu. Paylaşılan mesajlarda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak görevinden istifa ettiği iddia edildi.

Ancak dakikalar sonra, Albayrak’ın Twitter’daki hesabına girilememesi, bu iddiaları kuşkuya düşürdü.

Birçok gazeteci ve Ak Partili vekil de Albayrak’ın istifa ettiğine ilişkin paylaşımlar yapınca “istifa iddiası” iyice güçlenmeye başladı.

Öte yandan Albayrak’ın Instagram hesabından yayınladığı iddia edilen bir istifa metni sosyal medyada dolaşıyor.

Ancak şu ana kadar Ambayrak’ın istifa ettiğine veya etmedğine ilişkin resmi bir açıklama yapılmış değil.

Şimdi kamuoyu bu sorunun cevabını merak ediyor: Hazine ve Maliye Bakanı istifa etti mi, etmedi mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa ettiği iddia ediliyor.  İddiaya göre Berat Albayrak istifasını Instagram hesabına koyduğu bir metinle duyurdu. İstifa haberi henüz resmi kanallarca doğrulanmadı. Instagramda yer alan istifa metnine göre Berat Albayrak, sağlık sebepleri nedeniyle görevini bıraktı. Söz konusu metinde “5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım’ satırları dikkat çekiyor.

BAKAN ALBAYRAK İSTİA ETTİ Mİ?

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak Gazetesi resmi twitter hesabından İngilizce olarak bakanın istifa ettiğine dair son dakika haberi geçti. Ancak söz konusu dakikalar sonra yayından kaldırıldı.

BLOOMBERG DE İSTİFA HABERİNİ DOĞRULADI

Berat Albayrak’ın istifa ettiğine dair Anadolu Ajansı herhangi bir gelişme duyurmazken, yabancı haber ajansları ve haber siteleri Berat Albayrak’ın istifa ettiğini duyurdu. Bloomberg ve BBC Türkçe haberi veren kurumlar oldu.

INSTRAGAM’DA YAYINLANAN METİNDE, BAKAN ALBAYRAK NE DEDİ?
Berat Albayrak’ın mavi tıklı instagram hesabına istifa metni saat 19.00’da konulmuş görünüyor. Albayrak’ın twitterdaki resmi hesabı ise kapatılmış. Instagramda yer alan söz konusu istifa metninin tamamı şöyle:
-“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

-Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir. Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur. Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın”

GÖZLER, BERAT ALBAYRAK’IN YAPACAĞI AÇIKLAMADA

Berat Albayrak 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 1 Kasım genel seçimleri sonrasında Ahmet Davutoğlu başbakanlığında kurulan 64. Hükûmette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na getirildi.

Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükûmette bu görevine devam etti. 2017 Anayasa referandumunda kabul edilen Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi sonrasında gerçekleştirilen 2018 genel seçimlerinin ardından kurulan 66. Hükûmette Hazine ve Maliye Bakanı oldu.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası